close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه

تناسب اجزای صورت با جراحی بینی!

تناسب اجزای صورت با جراحی بینی!

جراحي زيبايي بيني,دکتر امير سجاديان

ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
خوش آمدید - امروز : دوشنبه 26 آذر 1397
جراحی بینی
تبلیغات در سایت
۲
جراحی بینی
جراحی بینی
جراحی بینی
۱
basn

تناسب اندام صورت با جراحی بینی!,کدام نوع بینی برای جراحی خوب است,تناسب اجزای صورت,جراحی بینی,چه افرادی هیچ نیازی به جراحی بینی ندارند؟,آیا پزشکان زیبایی در مشاوره بیمار را از جراحی منصرف می کنند؟,چه کسانی با جراحی بینی دچار مشکل می‌شوند؟,جراحی بینی سلیقه‌ای نیست,

تناسب اجزای صورت با جراحی بینی!

جراحی پلاستیك بینی، علاوه بر ایجاد تناسب در خود بینی، ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار می‌كند. به همین دلیل، نباید بینی را به عنوان عضوی مجزا و جداگانه درنظر گرفت. رابطه تنگاتنگ بینی با پیشانی، چشم، لب و چانه به گونه‌ای است كه هر نقصی در اجزای صورت، می تواند بر این ارتباط ظریف تأثیر گذارد.


 

جراحی پلاستیك بینی، علاوه بر ایجاد تناسب در خود بینی، ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار می‌كند. به همین دلیل، نباید بینی را به عنوان عضوی مجزا و جداگانه درنظر گرفت. رابطه تنگاتنگ بینی با پیشانی، چشم، لب و چانه به گونه‌ای است كه هر نقصی در اجزای صورت، می تواند بر این ارتباط ظریف تأثیر گذارد. به عنوان مثال، چانة كوچك، موجب برآمده تر به نظر رسیدن بینی می شود. بی توجهی نسبت به تناسب بینی با اجزای صورت، سبب می شود که به​رغم اصلاح بینی، نتیجة عمل رضایت​بخش نباشد. مهمترین اصل در زیبایی صورت، وجود تناسب است. اصول تناسب صورت امری مختص به امروز نیست و شواهد آن از دیرباز به چشم می​خورد. به عنوان نمونه می‌توان از آثار لئوناردو داوینچی و مشخصا تابلوی معروف او لبخند ژوکوند نام برد که حفظ و رعایت همین نسبت‌ها در طراحی آن به وضوح به چشم می​خورد. امروز این اصول، صورت علمی به خود گرفته و تحت عنوان دانش زیبایی​شناسی در آکادمی‌ها و دانشگاه​ها تدریس می‌شود.


 

 خطوط صورت‌تان را رسم کنید یکی از مهمترین نسبت‌ها، نسبت‌های «یک سوم» در صورت است. به این ترتیب که اگر خطوطی افقی از ناحیه خط رویش مو، ابروها، قاعده بینی و پایین چانه رسم کنیم، این خطوط، صورت را به سه قسمت مساوی تقسیم می​کنند. یک سوم بالایی را پیشانی، یک سوم میانی را از بالای بینی تا پایین بینی و از پایین بینی تا پایین چانه هم یک سوم پایینی صورت را تشکیل می‌دهد. یک سوم پایینی صورت هم خود به دو بخش تقسیم می‌شود: یک سوم بالایی- از پایین بینی تا پایین لب بالا- و دو سوم پایینی- از پایین لب بالا تا پایین چانه. چهره‌ای زیبا تلقی می​شود که این نسبت‌های «یک سوم» در آن برقرار بوده و هر قسمت با قسمت دیگر تقریبا معادل باشد.


 

 ویژگی های یک صورت متناسب در جراحی پلاستیک این نسبت‌ها فوق‌العاده اهمیت دارند و در صورت عدم رعایت، تأثیر منفی در صورت گذاشته و سایر قسمت‌های صورت را هم بد نشان می‌دهند. مثلا اگر یک بینی بیش از حد کوتاه شود و نسبت در آن رعایت نشود، این طور به نظر می‌رسد که قسمت پایینی صورت، کشیده و بلند شده یا این که لب بالا خیلی بلند شده است. اگر این نسبت‌ها در صورت کسی به طور طبیعی برقرار باشد، صورت او متناسب و زیبا قلمداد خواهد شد.


 

 بینی گوشتی چه تعریفی دارد؟ این باور نادرست که گفته شده بینی​های قوز دار و منقاری شکل بعد از عمل، زیبا  و بینی​های گوشتی بد شکل می​شوند ناشی از نتایج روش​های سنتی جراحی​های بینی است. بینی گوشتی، بینی پهنی است با پوست ضخیم وبافت غضروفی ناچیز. روش​های نوین اصلاح اینگونه بینی‌ها با روش جراحی سنتی قبلی کاملا متفاوت است. درجراحی بینی گوشتی، استفاده از روشهای تقویت اسكلت بینی به منظور افزایش حمایت بافتهای نرم بینی ضرورت دارد. جراحی این نوع بینی‌ها با استفاده از روشهای جدید با نتایج مطلوبی همراه است. در روش​های جدید به جای برداشته شدن بافت گوشتی بینی، جراح سعی می​کند اسکلت نوک بینی را با افزودن بافت​های پیوندی تقویت کند تا فرم مطلوب نوک بینی ایجاد شود.    

 


 

چه افرادی هیچ نیازی به جراحی بینی ندارند؟ باید بیماری برای جراحی انتخاب شود كه عمل جراحی به صلاح وی باشد. در کشور ما بیش از 50 درصد متقاضیان جراحی پلاستیك بینی نیازی به جراحی ندارند. جراح پلاستیك صورت و بینی باید با بررسی و معاینات دقیق، بیمار را توجیه كند كه آیا جراحی كمكی به زیبایی چهره وی می‌كند یا خیر؛ چرا كه امروزه تعداد قابل توجهی از متقاضیان جراحی پلاستیك بینی، نیازی به جراحی پلاستیك ندارند. برخی از متقاضیان جراحی بینی، تصوراتی غیرواقعی از این جراحی دارند و به صورتی اغراق‌آمیز به این موضوع نگاه می‌كنند. بسیاری از افراد نیازی به جراحی زیبایی ندارند و خود مصر به انجام جراحی هستند. این در حالی است كه عمل زیبایی بینی به معنای كوچك شدن بینی نیست. برخی از این افراد با توصیه‌های غیر كارشناسی اطرافیان برای عمل جراحی اقدام می‌كنند كه لازم است از مشاوره یك جراح پلاستیك دلسوز بهره‌مند شوند.   


 

  آیا پزشکان زیبایی در مشاوره بیمار را از جراحی منصرف می کنند؟ در نظر گرفتن تناسب بینی با صورت، مسائل تنفسی و نوع بافت بینی از موارد مهم برای انجام جراحی زیبایی بینی است. در مورد برخی بیماران حتی اقداماتی غیر از جراحی بر روی اجزای صورت می‌تواند تاثیر بیشتری در زیبایی چهره آنها ایجاد كند که در یک مشاوره دقیق باید بهترین روش به آنها پیشنهاد شود. این روش​ها ممکن است بسیاری از بیماران را از جراحی بینی بی نیاز کند. ارائه توضیحات صحیح به چنین افرادی سبب می‌شود تا به میزان 50 درصد از انجام اعمال جراحی بینی و به دنبال آن از مشكلات پس از عمل جراحی كاسته شود. همچنین از بار عظیم جراحی‌های بینی در مراكز درمانی و جراحی كاسته خواهد شد و جراحان این فرصت را خواهند داشت تا با به روز کردن دانش خود و آشنایی با روش‌های جدید، كیفیت بهتری را در اعمال جراحی خود ارائه دهند.   


 

  به کدام پزشک برای جراحی مراجعه کنیم؟ تصمیم بیمار برای جراحی و انتخاب جراح نیز از كلیدی‌ترین عوامل در پیشگیری از عوارض جراحی بینی است. بیماران نباید در تصمیم خود برای جراحی عجله كنند و تحت تاثیر اظهارات دیگران قرار گیرند. لازم است قبل از عمل، نهایت وسواس و دقت برای انتخاب جراح صورت گیرد. همچنین باید جراحی انتخاب شود كه خود مسئله انتخاب بیمار را موردنظر قرار می‌دهد، بینی را به صورت طبیعی عمل كرده و از كوچك كردن سوراخ‌های بینی پرهیز می​‌كند و بالاخره مهمترین اصل، انتخاب جراحی است كه بیماران وی پس از عمل به راحتی از راه بینی تنفس می‌كنند


 

چه کسانی با جراحی بینی دچار مشکل می‌شوند؟ جراحی در بینی​های با پوست بسیار نازک و همچنین بینی هایی که مستعد تنگی دریچه بینی و مشکلات تنفسی پس از عمل هستند با احتمال بیشتری از مشکلات همراه است. در عین حال وضعیت فیزیکی بینی فقط یک فاکتور برای عمل محسوب می​شود. وضعیت صورت و سایر اجزای آن، انتظارات و توقعات بیمار و عوامل متعدد دیگری در مناسب بودن عمل برای هر فرد موثرند

 

 

جراحی بینی سلیقه‌ای نیست

جراحی بینی با اِعمال سلیقه نسبتی ندارد. بینی مثل مدل لباس نیست که هرکسی بنا بر سلیقه شخصی آن را انتخاب کند. بهترین بینی برای هر فرد، تنها یک بینی است و به هیچ عنوان نمی​توان با رویکرد سلیقه ای با آن برخورد کرد.

نوشتن دیدگاه

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تمام حقوق ترجمه قالب برای رینوپلاستی اینفو محفوظ است.
Copyright 2016