close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه

آموزش

آموزش

جراحي زيبايي بيني,دکتر امير سجاديان

ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه 03 بهمن 1397
جراحی بینی
تبلیغات در سایت
۲
جراحی بینی
جراحی بینی
جراحی بینی
۱
basn

آموزش

انتخاب جراح بینی

جراحی  بینی یک واقعه و تصمیم مهم در زندگی یک نفر به خصوص یک فرد جوان هست. همواره نگرانی در مورد نتیجه عمل جراحی برای فرد و خانواده ایشان وجود دارد. بعضی از متقاضيان عمل بينى به مطب های مختلف مراجعه می کنند و تصمیم گیری برایشان سخت است. این موضوع قابل درک است ولی چه راهی برای شناخت بهتر اين افراد از جراح بینی وجود دارد؟ و چگونه می توان استرس و اضطراب عزیزان مراجعه کننده به مطب را کاهش داد؟

در این مقاله به این موضوع پرداخته می شود.

انتخاب جراح بینی بسیار مهم است تعدادی از افرادی که به مطب مراجعه می کنند به راحتی و سادگی تصمیم به عمل جراحی می گیرند . علت آن است که یکی از بستگان یا دوستان آنها توسط جراح زیبایی بینی عمل شده و از نتیجه عمل راضی هستنند به این خاطر به نتیجه عمل بینی اطمینان خاطر دارند و جراح بینی خود را انتخاب می کنند. به این خاطر معرفی دوستان یا بستگان یکی از راه های مهم شناخت جراح بينى  است.

راه شناخت دیگر مراجعه به مطب پزشک وآشنا شدن و گفتگو با بیماران عمل شده قبلی توسط جراح زیبایی بینی است.  در مطب با بیماران قدیمی تر نیز آشنا می شوید. در این گونه موارد با طرح کلی جراح بینی آشنا شده و می توانید سوالاتی را در مورد مسائل بعد از عمل مانند درد بینی و یا مسائل دیگر بپرسید. نکته ای که در این موارد مهم است آن است که باید عکس قبل از عمل بیمار را از وی بخواهید تا بهتر بتوانید نتیجه عمل را مشخص کنید. چرا که تمامی بینی ها نتایج یکسان ندارد و بینی های گوشتی با پوست ضخیم به زیبایی بینی های استخوانی نخواهد بود.

روش دیگر بهتر اطمینان پیدا کردن به جراح بینی،حسن برخورد و صبر و حوصله در برخورد با مراجعه کنندگان هست . جراح زیبایی بینی که صداقت در مشاوره ی قبل از عمل دارد ، قابل اطمینان است. به عنوان مثال دربینی های کج و منحرف، بعد از عمل مختصری انحراف باقی خواهد ماند و یا در بینی های با پوست ضخیم امکان فانتزی شدن بینی وجود ندارد. اگر جراح بينى این موارد را به شما در مشاوره ی قبل از عمل گفت، صداقت در گفتار دارد.

مورد دیگر، برخورد جراح بینی با بیماران بعد از عمل هست . به هر حال ممکن است تعدادی از بیماران سوالات و مشکلاتی بعد از عمل زیبایی خود داشته باشند. جراح زیبایی بینی باید با صبر و حوصله به سوالات پاسخ دهد و در صورتی كه  نیاز به اقدام خاصی داشته باشند توانایی اصلاح این موارد را داشته باشد.

در دست بهترین جراحان زیبایی بینی احتمال عمل مجدد وجود دارد به این خاطر، جراحی که ضمن قبول این موارد، توانایی انجام این اعمال را داشته باشد را می توانید به عنوان جراح خود انتخاب کنید.

مساله دیگر که در انتخاب جراح زیبایی بینی باید در نظر داشت آن است که جراحی بینی، تلفیقی از علم و هنر است. و هر دومورد بسیار مهم است زیرا داشتن علم جراحی کافی به تنهایی و بدون خلاقیت و هنر و شناخت زیبایی شناسی و روان شناسی افراد باعث می شود که تمامی بینی ها شبیه هم شوند .در صورتی كه باید اصول زيبايى شناسى  را رعایت نمود و برای هر فردی طراحی خاص را داشت.

در انتها هم می توانید با مراجعه به سایت يا اینستاگرام و یا سایر شبکه های اجتماعی جراح مورد نظر ، با نمونه کارهای وی آشنا شوید . در صورتی كه  امکان مشاوره ی مجازی وجود داشته باشد از امكانات استفاده نماييد.  این موارد نیز در تصمیم گیری نهایی بسیار مهم هستند.

برای جراحی بینی چه مدت مرخصی از کار لازم است ؟

یا تصمیم خود را برای جراحی بینی گرفته اید ؟ ممکن است یکی از نگرانی های شما  مدت زمان مرخصی، بعد از عمل جراحی بینی باشد. در هر حال جواب سوال شما به چندین عامل بستگی دارد از جمله :

  • شغل شما
  • میزان راحتی شما هنگامی که با یک قالب ، چسب بینی یا تورم و کبودی ، دیده می شوید

به همین منظور ، یک جدول زمانی بهبود کلی ، می تواند تصمیم گیری را برای شما آسان تر کند

.

.

.

ادامه مطلب

ادامه مطلب

۱۴ سوال مهم که باید از جراح خود بپرسید!

فرض کنید که شما برای مشاوره در مطب جراح خود حاضر شده اید اما نمی دانید که دقیقا چه سوالاتی باید از جراح انتخابی خود بپرسید .

در اینجا ما ۱۴ سوال استاندارد را جمع آوری کرده ایم که هر جراحی باید توانایی پاسخگویی به آنها را داشته باشد

 

.

.

.

ادامه مطلب

ادامه مطلب

بعد از جراحی بینی حتما قلبتان را عمل کنید

اهمیت تنفس برای هر فردی بسیار مهم است و جراحی بینی می تواند اهمیت این موضوع را کمرنگ کند

 


به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛ تنفس برای سلامتی بسیار مهم است اما جراحی بینی  می تواند آسیب های بسیاری را به تنفس وارد کند.

هنگامی که بینی تحت عمل جراحی قرار  می گیرد پرزهای آن با عمل جراحی از بینی خارج می شوند و بینی دچار یک عارضه بزرگ می گردد اما با این همه می بینیم روز به روز متقاضی این عمل جراحی بیشتر می گردد.

هنگامی که بینی جراحی می گردد مسیرهای تنفسی به شدت تنگ می گردد و به هنگام سرماخوردگی دوره ی درمان بسیار طول خواهد کشید.

سوراخ های بینی مشکلات  بسیاری را به وجود می آورند و  چسبندگی های داخل بینی سبب می گردد تا هوای کمتری رد و بدل شود از این رو اکسیژن کمتری به قلب می رسد و ممکن است دچار سکته قلبی شویم.

بهترین نتیجه جراحی بینی با رعایت نکات مهم

 

پرهیز از مصرف همه داروها غیر تجویزی به مدت ۲ هفته قبل از جراحی، از مشکلات پیشگیری می کند.

دکتر خشایار احمدی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمانممتازنیوز، گفت: قبل از انجام عمل جراحی زیبایی بینی ، بیمار باید اطلاعات کاملی از عادت کنونی سیگار کشیدن و فهرست دارهای مصرفی خود را در اختیار پزشک قرار دهند

.

.

.

ادامه مطلب

ادامه مطلب

چگونگی شستشوی بینی بعد از عمل جراحی بینی

آموزش روش صحیح شستشوی بینی بعد از عمل جراحی، از سری آموزش های ویدئویی سایت دکتر حسنانی، برای شستشوی بینی روش ها و وسائل مختلفی معرفی شده است. انواع پوارها، بطری ها و ظروف مخصوص شستشوی بینی در حال حاضر به بازار آمده و در داروخانه ها در دسترسند. اما برای شستشوی بینی عمل شده بهترین روش به عقیده دکتر حسنانی، استفاده از سرنگ مطابق روشی است که متعاقبا شرح داده می شود.

 

ادامه مطلب

جراحی بینی در دوران بارداری

بارداری دوره ای مهم و نقطه عطفی در زندگی‌ هر خانم و در حقیقت هر خانواده ایست. تمام توجه یک مادر به تولد نوزادی سالم معطوف است. از طرف دیگر نیاز به زیبا ماندن و زیباتر شدن از خصوصیات اساسی و طبیعی بانوان بشمار میرود. آیا تاکنون این پرسش برایتان پیش آماده که ممکن است در زمان حاملگی‌ یا قبل و یا بعد از آن خود را برای زیباسازی به پزشک بسپارید؟ در این جا می‌خواهیم به بحث در مورد اقدامات زیباسازی در این دوره بپردازیم:


۱- زمان بارداری دوره ای بسیار حساس می‌باشد که هر گونه اقدام پزشکی‌ بر روی مادر باید با دقت انجام شود. بخصوص در سه‌ ماهه اول حاملگی‌ که اندامها و ارگانهای جنین در حال شکل گیریست این حساسیت دو چندان میگردد


اصل کلی‌ در پزشکی‌ بر این قرار است که از انجام هر گونه اقدام غیر ضروری در کّل دوران بارداری باید اجتناب نمود. انجام هر گونه جراحی اختیاری یا انتخابی که جراحی‌های زیبایی‌ در راس آن است بطور کلی‌ ممنوع است. اقدامات غیر جراحی که با تزریق دارو یا بکار بردن ماده شیمیایی همراه است نیز مجاز نمی‌باشد. تزریق بوتاکس، تزریق ژال و پرکننده های دیگر، لایه برداری (پیلینگ)شیمیایی، مزوتراپی PRP و... از نمونه‌های آن میباشند. در مورد کارهای دیگر همانند درم ابریژن، میکردرم ابریژن و لیزر باید گفت که گرچه تاکنون عوارض خاصی‌ بر روی جنین مشاهده نشده ولی‌ اکثر پزشکان از انجام آنها بر روی خانم‌های باردار اجتناب می‌نمایند و گروه کوچکی از آنان این اقدامات را بعد از سه‌ ماهه اول انجام میدهند


۲- چنانچه خانمی قصد بارداری دارد بهتر است جراحی زیبایی‌ را تا شش ماه قبل از حاملگی‌ انجام دهد. اقدامات دیگر زیباسازی تا یک ماه قبل از بارداری مجاز است مگر در موارد خاص.
۳- عمل جراحی پس از گذشت شش ماه از وضع حمل مجاز است مگر در مواردی که مادر بدلیل بارداری به بیماری‌های خاصی‌ دچار شده باشد. اقدامات دیگر زیباسازی ۳ ماه بعد از اتمام حاملگی‌ مجاز است.

۴- اگر مادری به طفلش شیر میدهد بهتر است تمامی‌ این اقدامات را پس از پایان شیردهی انجام دهد.

ملاحظات دراز مدت

پایان عمل جراحی نه تنها به معنی پایان ماجرا نیست، بلکه به معنی آغاز دوره ای از مراقبتها، مراعاتها و محدودیتهاست، و در اینجاست که نقش شما در زیبایی نهایی بینیتان پررنگتر میگردد. بر شما واجب است که جهت دستیابی به نتیجه ایده آل، با رعایت جدی نکاتی که جراحتان به شما توصیه مینماید همکاری های لازم را با او به عمل آورید:
تا دو ماه حتما بصورت طاقباز بخوابید و در هنگام خواب دو بالش زیر سرتان بگذارید تا سر بالاتر از بدن قرار گیرد. در موقع خواب یک بالش را در سمت راست سر و بالش دیگری را در سمت چپ سر قرار دهید تا از غلتیدن ناخودآگاه حین خواب پیشگیری شود. نگران نباشید، بعد از یکی دو هفته به این وضعیت عادت خواهید کرد

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

وضو، نماز و غسل پس از عمل

جراحی زیبایی بینی و انجام فرایض دینی

این مقاله برگرفته از رساله های توضیح المسائل مراجع عظام تقلید و نیز مکاتبه‌ی اینترنتی با دفاتر ایشان می باشد و هدف از آن آشنایی بیماران با نحوه‌ی انجام اعمال عبادی در روزهای پس از عمل جراحی زیبایی بینی است. چرا که یکی از مهم‌ترین مسائلی که بیماران در این مدت با آن مواجه هستند چگونگی انجام اعمال عبادی است. حداکثر مدت زمانی که شما با این مسئله روبرو هستید دو ماه می باشد که بنا به شرایط بیمار به دو بازه‌ی زمانی ذیل تقسیم می شود

.

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

نکاتی درباره رینو پلاستی و کیفیت تنفس بعد از عمل

 

نکاتی درباره رینو پلاستی و کیفیت تنفس بعد از عمل

 

 

 

یکی از مشکلات مهم بعد از عمل بینی نارضایتی از تنفس با بینی است. به تجربه دریافته ایم که قبول توضیحات زیر در بعضی موارد از طرف بیمار سخت است،لذا از متقاضیان عمل رینو پلاستی تقاظا می شود.این نکات را قبل از عمل بینی حتما" در نظر داشته باشند:

 

1-بطور معمول بعد از عمل بینی یک دوره حدودا" 4-5 ماهه بینی گرفتگی نسبی پیدا می کند و بعد از این مدت تنفس با بینی اگر بهتر از قبل عمل نباشد قاعدتا" نباید بدتر باشد.

 

2-گاهی مشکلات کوچک تنفسی ( مثل تیک های عصبی) قبل از عمل مورد توجه بیمار یا اطرافیان وی نیست و بعد از عمل کاملا" مورد توجه واقع می شوند، همانطور که گاهی عدم تقارن جزئی سوراخ های بینی قبل از عمل اصلا" مورد توجه نیست و بعد از عمل مورد توجه قرار می گیرد.

 

3-کیفیت تنفس با بینی همیشه تابع ساختمان آناتومیک بینی نیست.جراح فقط مسئول است که آناتومی طبیعی داخل بینی محفوظ بماند و فضای سمت راست و چپ بینی به طور نرمال باز باشند.اما گاهی بدلیل آلرژی یا عملکرد رسپتورهای داخل محافظ بینی یا علل ناشناخته دیگر رضایت از تنفس با بینی حاصل نیست علی رغم اینکه آناتومی بینی باز و طبیعی است.

 

توجه به وجود بیماری آلرژی بسیار مهم است. رنیت آلرژیک بیماری بسیار شایعی است طوری که از هر 3 یا 4 نفر یک نفر زمانی در طول زندگی خود دچار این حالت می گردد( یعنی گرفتگی نسبی یا کامل بینی – عطسه های مکرر – آبریزش از بینی  که ممکن است در طول سال یا در طول چند ماه از سال ادامه داشته باشند.) این حالت معمولا" با گذشت زمان ( گاهی چند سال ) بهبود می یابد. اما وجود آن هیچ ربطی به عمل جراحی بینی ندارد و ممکن است شخصی زمانی به این حالت دچار شود که چند ماه قبل یا سال قبل تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته باشد. جمله ای که بکرات از طرف بیمارن شنیده می شود اینست که : من قبل از عمل این حالت را نداشته ام و بعد از عمل ایجاد شده است و جوابی که بکرات به آن ها داده می شود اینست که : جراح فقط می تواند آناتومی و ساختمان طبیعی داخل بینی را حفظ کند ولی هر اتفاق که ممکن است برای یک بینی طبیعی و عمل نشده بیفتد برای بینی بعد از عمل هم می تواند بیفتد، من جمله گرفتگی ها از این شکل که ممکن است همراه با عطسه و آبریزش باشند یا نباشند. بهر حال حالت های آلرژیک اکثرا" با دارو درمانی کنترل می شوند و اکثرا" با گذشت زمان بهبود میابند.

 

 

 

نکاتی در مورد مشاوره

چگونه تصمیم به عمل رینوپلاستی بگیریم؟

چگونه جراح خود را انتخاب نماییم؟

بیشتر از یک دهه فعالیت اختصاصی در زمینه عمل جراحی بینی و دیدن و پی گیری متقاضیان قبل و بعد از عمل رینوپلاستی باعث شده که اکنون به این جمع بندی کلی که در زیر ارائه می شود برسیم و آنرا برای متقاضیان آینده بیان کنیم که می تواند بسیار مفید باشد.

حصول نتیجه مطلوب از عمل رینو پلاستی تا حدودی قابل پیش بینی و تا حدودی غیر قابل پیش بینی است. مبهم بودن نتیجه را می توان در زمینه سه دسته از عوامل کلی بررسی کرد:

1-فاکتورهای مربوط به بیمار 

2-فاکتورهای مربوط به جراح

3-فاکتورهائی که نه به بیمار مربوط است و نه به جراح

.

.

.

بقیه در ادامه مطلب ...

ادامه مطلب

داروهای متداول - کرم سیکالفیت (Cicalfate)

مشخصه ها :

- مناسب براي التهاب پوست هايي که ترشح ندارند.
-
ضد باکتري، ضدقارچ و ضد پروتوزوا
- التيام بخش، تسريع کننده بهبود انواع زخم
- جلوگيري از ماندن جاي زخم و ضد التهاب
- براي پوستهاي تحريک شده و ادرار سوختگي
- براي بعد از اعمال درماتولوژيک (مانند پيلينگ، ليزر درماني و اعمال جراحي و ...) توصيه مي شود

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

اصلاح انحراف تیغه بینی

سایت جامع اعمال جراحی پلاستیک صورت و گردن - دکتر فرناد کرمی فر

 

تعریف: عمل جراحی که در آن تیغه بینی به خط وسط آورده می شود و دیواره استخوانی بینی با شکستن شکل طبیعی می گیرد و توربینهای برجسته درون بینی نیز حجمشان کم می شود لذا مشکل تنفسی بیمار برطرف میگردد و ظاهر بینی نیز طبیعی میشود.این عمل اغلب اوقات با عمل زیبایی بینی تواما" انجام می گردد

مدت زمان عمل: 2-1 ساعت

مدت زمان بستری بودن بیمار در کلینیک: بیمار همان روز از کلینیک مرخص است.

بیهوشی: ترجیحا" بیهوشی عمومی ولی این عمل را می توان با تزریق ماده بیحسی وداروهای خواب آور نیز انجام داد.

مدت زمان بهبودی: بیمار بعد از 14-10 روز بعد از عمل می تواند سرکار خود بازگردد.

دفعات عمل: یکبار

عوارض احتمالی: سوراخ شدن دیواره بینی و در نتیجه شنیده شدن صدای سوت توسط بیمار- عفونت - زینی شکل شدن بینی - تجمع لخته خون ( هماتوم) زیر مخاط دیواره تیغه بینی - مشکل بویایی -عوارض مربوط به بیهوشی.

ماندگاری: دائمی

معادل لاتین: Septoplasty

آیا انجام جراحی زیبایی بینی با بی حسی موضعی هم امکان پذیر است؟

عمل جراحی رینوپلاستی بسته به وسعت جراحی ممكن است با بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی انجام شود كه در این رابطه از شما نیز نظر خواهی خواهد شد . در صورت انتخاب بی حسی موضعی قبل از هر گونه دستكاری به شما داروی آرام بخش تزریق خواهد شد .در مواردی که جراحی وسیع باشد و یا بیمار دچار استرس باشد بیهوشی عمومی ارجح است.

آیا برای تغییر ظاهر بینی به جز جراحی راه دیگری هم وجود دارد؟
تغییر شكل ظاهری بینی به دو صورت امكان پذیر است :
۱) روش های غیر جراحی
۲ ) روش های جراحی

.

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

تزریق آمپولهای ضد ورم پس از جراحی بینی روند التهاب را كاهش می دهد

تزریق آمپولهای ضد ورم پس از جراحی بینی روند التهاب را كاهش می دهد

متخصص گوش حلق و بینی و جراحی سرو گردن گفت :تزریق آمپولهای ضد ورم پس از جراحی بینی در مواردی كه ورم بینی ماهها به طول انجامیده است می تواند سودمند باشد و روند التهاب بینی را كاهش دهد .

دكتر محمدحسن عامری در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: طبیعی است كه به دنبال وارد آمدن ضربه ای به قسمتی از بدن ناحیۀ ضربه دیده تا چند روزی متورم شود ، در حقیقت این تورم یك واكنشالتهابی برای ترمیم ناحیۀ آسیب دیده است

.

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

تامپون بینی یا مش بینی چیست ؟

 

 تامپون بینی یا مش بینی چیست ؟

باند یا فتیله باریک و دراز استریل آغشته به پماد ( معمولا پماد تتراسیکلین ) می باشد که در پایان عمل زیبایی بینی یا عمل انحراف بینی در داخل حفرات بینی تعبیه می گردد .

 تا چند مدت این فتیله ها یا مش بینی در بینی باقی می ماند ؟

بسته به نظر پزشک معالج واینکه آیا دستکاری تیغه بینی و انحراف و کجی بینی شدید بوده از ۲۴ ساعت تا ۷۲ ساعت ( ۱ تا ۳ روز ) متغیر می باشد

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

جراحی، دندانپزشکی و بارداری بعد از عمل جراحی بینی

جراحی، دندانپزشکی و بارداری بعد از عمل جراحی بینی

 

 توصیه می شود جراحی های غیر اورژانس که در محدوده بینی نباشند حداقل یک ماه با عمل رینوپلاستی فاصله داشته باشند.

  بهتر است اقدامات دندانپزشکی و ارتودنسی حداقل با فاصله 6 ماه ( و در موارد ضروری 3 ماه ) از زمان عمل جراحی بینی انجام شوند.

عمل لیزیک چشم با فاصله یک ماه از عمل بینی بلامانع است.

خانمهایی که قصد بارداری بعد از عمل دارند ، بهتر است حداقل با فاصله شش ماه از زمان عمل بینی باردار شوند 

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

آموزش تصویری درمان سریع گرفتگی بینی در منزل!

منبع: دکتر سلام

آیا شما از  گرفتگی بینی خسته شده اید؟ آیا فعالیت روزانه شمارا مختل کرده است؟ احتقان سینوس می تواند به هر د لیلی  اتفاق بیفتد. ما در این مقاله، راههایی  برای باز شدن  بینی گرفته را  توضیح می دهیم ،  سپس  راهنمایی سریع، آسان در مورد چگونگی اصلاح احتقان مزمن یا موقت  را بیان میکنیم. عفونت، اختلالات ساختاری، آلرژی ها، و رینیت : پزشکان چهار عامل اصلی در احتقان بینی را شرح داده اند.

.

.

.

بقیه در ادامه مطلب

 

ادامه مطلب

خون ريزي بيني

کنترل خونریزی بینی, خون دماغ

خونريزي از بيني ( Epistaxis )

طبق آمار، به طور تقريبي يك نفر از هر 10 نفر، دست كم يك بار سابقه خونريزي شديد از بيني داشته است.
با بالا رفتن سن و پير شدن افراد، از رطوبت بيني كاسته مي‌شود و غشاء ظريف داخل بيني خشك و شكننده مي‌شود كه با وارد شدن كوچك‌ترين فشاري، سياهرگ ها و سرخرگ ها پاره شده و موجب بروز خون‌ريزي از بيني مي‌شود

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

سن جراحی بینی

 

عده ای براین باورند که انجام جراحی بینی هرچه زودتر انجام شود بینی زودتر به فرم دلخواهشان خواهد رسید اما این باور نادرستی است و دانشمندان به عکس این قضیه دست یافته اند.
بررسی ها نشان می دهند که جراحی های زیبایی، اگر که در سنین پایین انجام شوند باعث سریع تر شدن روند پیری پوست خواهند شد و پوست را افتاده جلوه خواهند داد. همچنین جراحی بینی در سنین پایین باعث می شود تا حجم زیادی از خون بدن خانم ها از بین برود و از این رو تا آخر عمر گرفتار کم خونی خواهند شد.
زمان مناسب یرای انجام جراحی زیبایی بینی هنگامی است که رشد فرد کامل شده باشد. معمولاً بینی تا سن بلوغ (حدود ۱۶ سالگی) به رشد خود ادامه می­دهد و پس از آن این رشد متوقف می شود لذا انجام جراحی تا قبل از این سن کار عاقلانه ­ای نیست ولی این عمل در سنین پیری نیز قابل انجام بوده و در صورتی که بیمار مشکل قلبی یا زمینه ­ای دیگر نداشته باشد بسیار موفقیت­ آمیز است.
به هر حال تشخیص این وضعیت به عهده پزشک شما می باشد و در هر سنی که تمایل به جراحی بینی داشته باشید می توانید با پزشک خود مشورت مراجعه کنید تا شما را در این مورد راهنمایی کنند

.

چگونگی باز کردن گرفتگی بینی

چگونگی باز کردن گرفتگی بینی

 

تغییرات فصلی، ابتلا به سرماخوردگی و آلرژی می توانند باعث بروز علائمی مانند گرفتگی بینی شوند. گرفتگی بینی با استفاده از تعدادی درمان های خانگی یا داروهای بدون نسخه قابل رفع است.
هرگز به طور همزمان از چند روش برای بازکردن گرفتگی بینی استفاده نکنید، به خصوص اگر قبلا درمان های طبیعی برای بازکردن  گرفتگی بینی را امتحان نکرده اید. بعضی گیاهان دارویی با داروها تداخل می کنند، لذا هر نوع گیاه دارویی یا داروی شیمیایی را به طور جداگانه برای بازکردن گرفتگی بینی استفاده نمایید و با هم استفاده نکنید
۱- از اسپری های مخصوص بینی حاوی سرم فیزیولوژی استفاده کنید.   این اسپری ها را می توانید از داروخانه تهیه کنید. قبل از مصرف این اسپری، به آرامی نفس خود را بیرون دهید و بعد از زدن اسپری فورا عطسه نکنید، یا نفس تان را بیرون ندهید.
عطسه کردن یا بیرون دادن نفس، تاثیر اسپری را از بین می برد، زیرا محلول سرم فیزیولوژی باید مدتی در حفره بینی باقی بماند تا بتواند گرفتگی بینی  و خلط ها را از بین ببرد
 ۲- چای سبز بنوشید.   نوشیدن چای سبز باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و گرفتگی سینوس ها به علت آلرژی یا سرماخوردگی را باز می کند.
چای سبز، باعث باز کردن  گرفتگی بینی میشود زیرا حاوی مواد آنتی اکسیدانی است که سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند. همچنین تمامی علائم ناشی از سرماخوردگی را برطرف می کند؛ مثل آبریزش بینی ، تب و گلودرد .  چای سبز حاوی مواد مغذی ضد التهاب مثل ویتامین C  و ال تِنین است.
۳- رطوبت محیط را افزایش دهید.   شما می توانید با استفاده از یک دستگاه بخور، میزان رطوبت هوای خانه خود را افزایش دهید. قبل از خوابیدن در شب، دستگاه بخور را روشن کنید تا بتوانید راحت تر در خواب نفس بکشید. همچنین می توانید دو یا چند بار در روز و هر بار ۱۰ دقیقه، داخل سونا یا زیر دوش آب گرم بروید تا گرفتگی بینی تان باز شود . بخار آب گرم با افزایش رطوبت هوا،  گرفتگی بینی را رفع می کند.

خصوصیات یک چهره زیبا

 
 

جذابیت، جوانی، زیبایی از یك صورت تصویری ماندگار و زیبا میسازند. اما چرا میگویند یك صورت زیبا و دیگری نازیباست؟ زیبایی چیست و چه صورتهایی زیبا شناخته میشوند؟ جراحان و متخصصان زیبایی چه تغییراتی در چهره به وجود میآورند كه آن را جذاب و زیبا میسازند؟

تبلیغات رسانه های گروهی، فیلمها و نوشته ها نیز بر معیارهای ما از زیبایی موثر خواهند بود. به عنوان مثال بینی پهن در جامعه ما زیبا نیست ولی در كشور گینه نماد زیبایی و جذابیت است.

یا در بسیاری از كشورهای اروپایی و امریكایی و كشور خودمان، دندانهایی سفید و ردیف زیبا به نظر میرسند ولی در بعضی كشورهای افریقایی سیاه كردن همه دندانها با مواد رنگی و شیمیایی خاص، گامی در جهت زیباتر شدن به شمار میرود. زیبایی به مجموعهای از خصوصیات گفته میشود كه احساس خوشایندی را در ذهن به وجود آورند و باعث جذابیت شوند. به زبان دیگر هر چه صورت یك فرد به ظاهر انسانی نزدیكتر باشد، زیباتر به نظر میرسد. هر چه یك صورت با طبیعت هماهنگی و توازن بیشتری داشته باشد، جذابیت افزونتری خواهد داشت چون سلامت، زنده بودن و شادی و خوبی را به نمایش میگذارد

نسبت طلایی بین اجزای صورت

صورت مثلثی

صورت دراز

صورت مربع

صورت گرد

صورت مثلثي با قاعده پهن

کدام مردان زيباترند؟

 کدام زنان جذاب ترند؟

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

تناسب اجزای صورت با جراحی بینی!

جراحی پلاستیك بینی، علاوه بر ایجاد تناسب در خود بینی، ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار می‌كند. به همین دلیل، نباید بینی را به عنوان عضوی مجزا و جداگانه درنظر گرفت. رابطه تنگاتنگ بینی با پیشانی، چشم، لب و چانه به گونه‌ای است كه هر نقصی در اجزای صورت، می تواند بر این ارتباط ظریف تأثیر گذارد.


 

جراحی پلاستیك بینی، علاوه بر ایجاد تناسب در خود بینی، ارتباط خوشایندتری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار می‌كند. به همین دلیل، نباید بینی را به عنوان عضوی مجزا و جداگانه درنظر گرفت. رابطه تنگاتنگ بینی با پیشانی، چشم، لب و چانه به گونه‌ای است كه هر نقصی در اجزای صورت، می تواند بر این ارتباط ظریف تأثیر گذارد. به عنوان مثال، چانة كوچك، موجب برآمده تر به نظر رسیدن بینی می شود. بی توجهی نسبت به تناسب بینی با اجزای صورت، سبب می شود که به​رغم اصلاح بینی، نتیجة عمل رضایت​بخش نباشد. مهمترین اصل در زیبایی صورت، وجود تناسب است. اصول تناسب صورت امری مختص به امروز نیست و شواهد آن از دیرباز به چشم می​خورد. به عنوان نمونه می‌توان از آثار لئوناردو داوینچی و مشخصا تابلوی معروف او لبخند ژوکوند نام برد که حفظ و رعایت همین نسبت‌ها در طراحی آن به وضوح به چشم می​خورد. امروز این اصول، صورت علمی به خود گرفته و تحت عنوان دانش زیبایی​شناسی در آکادمی‌ها و دانشگاه​ها تدریس می‌شود

..

ویژگی های یک صورت متناسب

بینی گوشتی چه تعریفی دارد؟

چه افرادی هیچ نیازی به جراحی بینی ندارند؟

آیا پزشکان زیبایی در مشاوره بیمار را از جراحی منصرف می کنند؟

به کدام پزشک برای جراحی مراجعه کنیم؟

چه کسانی با جراحی بینی دچار مشکل می‌شوند؟

.

.

ادامه مطلب

 

 

ادامه مطلب

کدام اعمال جراحی را میتوان با جراحی زیبایی بینی به صورت همزمان انجام داد؟

دکتر گیلدا گیوه چی

جراحی زیبایی بینی حد اقل در ایران ،جراحی شایعی است.این جراحی را میتوان همزمان با یک سری از اقدامات جراحی دیگر انجام داد.مزیت جراحی همزمان برای بیمار، صرفه جویی در وقت و هزینه و نیاز به بیهوشی مجدد میباشد.اما با توجه به طولانی شدن زمان عمل، بیمارباید شرایط جسمانی مناسب را برای تحمل جراحی همزمان داشته باشد.
اعمال جراحی که همزمان با جراحی زیبایی بینی قابل انجام هستند به دو دسته تقسیم میشوند:

*گروه اول اعمالی هستند که انجام آنها سبب بهبود عملکرد تنفسی و مخاطی بینی می شوند

.

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

جراحی مدرن بینی

 

بینی برجسته‌ترین عضو صورت بوده، زیبایی و همچنین تناسب دقیق آن با سایر اجزای چهره همیشه مورد توجه می‌باشد. نقش حیاتی این عضو در امر تنفس و بویایی، عمل جراحی بینی را به عنوان یکی از حساسترین اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی مطرح نموده است. به عبارت واضح‌تر، عملکرد صحیح تنفس و بویایی نباید تحت الشعاع مسایل زیبایی و ظاهری بینی قرار گیرد. با ابداع روش جدید جراحی بینی (modern rhinoplasty) تحولی در این عمل ایجاد شده است. فیزیولوژی تنفس و ساختارهای تنفسی شناخته شده و در حین عمل بدقت حفظ و تقویت می‌گردند.

تمام بیماران تحت بررسی دقیق از نظر مشکلاتی همچون شکستگی قدیمی و یا انحرافات تیغه بینی قرار گرفته و در همان جراحی زیبایی، تحت ترمیم قرار می‌گیرند.با استفاده از این تکنیکهای جدید و نیز گرافت ‌های غضروفی ،جراحی بینی‌های گوشتی نتایج رضایت‌بخش و قابل پیش‌بینی به همراه دارد.در ضمن با استفاده از تکنولوژی دیجیتال ،مشابه ‌سازی تقریبی جراحی صورت گرفته و بیمار از  شکل احتمالی بینی خود پس از جراحی اگاهی می‌یابد.

در ویزیت اولیه، معاینه بینی از نظر ظاهر، وضعیت تیغه بینی و انحرافات احتمالی و همچنین وضعیت عمومی طبی شما بررسی گردیده و خواسته و انتظارات دقیق شما مطرح می‌گردد. در این جلسه اقدامات قابل انجام و نیز احتمالاً برخی درخواستهای غیرقابل دسترسی با شما مطرح خواهد شد. آزمایشات و عکس‌های لازم درخواست شده و تاریخ احتمالی جراحی مشخص می‌گردد. این جراحی هم توسط بیهوشی عمومی و هم موضعی قابل انجام است ولی به دلیل راحتی بیمار معمولاً بیهوشی- عمومی انتخاب می‌گردد.

جراحی معمولاً به طور سرپایی بوده و بیمار شش ساعت پس از انجام جراحی ترخیص و به منزل  می‌رود.
مراقبت‌های پس از عمل نیز نقش مهمی در کسب نتایج خوب داشته و جلوگیری از ضربه به بینی در 2 سال اول بسیار مهم می‌باشد.نتایج کلی جراحی معمولاً پس از 6 ماه و در بینی‌های گوشتی حتی تا 2 سال بعد از عمل به طور کامل مشخص می‌گردد.

آیا بینی گوشتی بعد از عمل برگشت می کند؟

 

بسیاری از جراحان زیر بار جراحی بینی های گوشتی نمی روند. خیلی ها معتقدند که بینی گوشتی بعد از عمل برگشت می کند، دچار افتادگی می شود، گوشت می آورد. آیا واقعا چنین است؟ یک جراح ماهر چگونه بینی گوشتی را عمل می کند تا زیبایی بینی پایدار بماند.

.

.

با ما همراه باشید تا نظر دکتر حسنانی را بدانیم ...

 

ادامه مطلب

زیبایی بینی بدون جراحی+جدید

 

زیبایی بینی بدون جراحی یک انتخاب عالی و مقرون به صرفه برای بیمارانی است که دوست دارند ظاهر زیباتری به دست آورند بدون این‌که تحت عمل سنگین جراحی بینی (رینوپلاستی) قرار بگیرند. امروز همه به دنبال روش‌های کم‌خطر و با عوارض کمتر و هزینه کمتر هستند و با توجه به عوارض جراحی‌های بینی، پزشکان در پی راه‌های ساده‌تر برای رفع بعضی از مشکلات ظاهری بینی هستند. درست مثل بوتاکس که انقلابی در درمان چروک‌های صورت ایجاد کرده است و خیلی‌ها عمل بینی را از انجام جراحی‌های غیرضروری و با لیزر‌های زمان‌بر و پرهزینه رها کرده است

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

بزرگ ترین بینی جهان

بزرگ ترین بینی جهان متعلق به شخصی به نام «محمت» اهل ترکیه است

بزرگ ترین بینی جهان

فاصله ریشه بینی تا نوک بینی «محمت» 8.8 سانتی متر است. این اندازه گیری در سال 2010 انجام شده و در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. به این ترتیب، «محمت» دماغ درازترین آدم زنده جهان است

 

ادامه مطلب

آشنایی با بیهوشی هنگام عمل بینی

 

بیهوشی یکی از نگرانی های عمده بسیاری از افرادی است که در خصوص جراحی بینی از دکتر حسنانی درخواست مشاوره می کنند. در این ویدئوی آموزشی، اقدامات قبل از بیهوشی، اتفاقاتی که در زمان بی هوشی و بعد از آن (ریکاوری) بالای سرتان در اتاق عمل رخ می دهد با توضیحات دکتر حسنانی نمایش داده می شود

.

.

.

مشاهده ویدئو در ادامه مطلب

 

 

ادامه مطلب

تامپون بینی چیست؟

تامپون بینی یک باند پانسمان باریک ولی دراز می باشد که به پماد آغشته شده است. تامپون بینی (یا فتیله بینی) عصر روز جراحی قبل از ترخیص از کلینیک توسط پرسنل آموزش دیده مورد تائید دکتر حسنانی یا فردای روز جراحی در مطب دکتر حسنانی از بینی خارج می شود. هرگز خودتان اقدام به خارج کردن تامپون بینی نکنید و از اطرافیان نیز نخواهید که این کار را برایتان انجام دهند.

nose tamponing
پس از پایان عمل جراحی بینی برای جلوگیری از خونریزی بینی در صورت نیاز، داخل سوراخ های بینی تامپون قرارداده می شود.

در زمانی که تامپون در بینی دارید، تنفس از طریق بینی مشکل است. به همین علت باید با دهانتان نفس بکشید. به همین علت برای جلوگیری از خشکی دهان، نوشیدن مایعات توصیه می شود. نشت موکوس غلیظ و خونی از تامپون و تراوش آن روی پانسمان زیر بینی، عادی و طبیعی است. پس از برداشتن تامپون نفس کشیدن بسیار راحت می شود و فشار زیادی از ناحیه بینی برداشته می شود. اما به علت وجود ورم، تنفس از طریق بینی تا یک هفته مشکل است.

استحمام بعد عمل بینی (فیلم)

 

استحمام بعد عمل بینی

بعد از عمل جراحی بینی تا یک هفته پانسمان روی بینی دارید و نباید اجازه دهید پانسمانتان خیس شود. بنابراین نمی توانید مطابق عادت معمول به حمام بروید. در این یک هفته اگر نیاز به حمام رفتن پیدا کردید، باید از یک نفر بخواهید تا شما را در حمام همراهی کند و به شما کمک کند. زیرا وقتی به تنهایی اقدام به شستن موها می کنید مجبورید سرتان را رو به جلو خم کنید و ممکن است اسپیلینت بینی را خیس کنید

بیمار می تواند روز بعد از عمل دوش بگیرد به این ترتیب که بدن وی توسط خودش شستشو داده شده و موهایش توسط فرد دیگری از سمت عقب شستشو می شود . پس از آن بیمارمی تواند بدون محدودیت بطور کامل دوش بگیرد و در صورت شل شدن چسب روی بینی برای تعویض چسب به پزشک مراجعه نماید .

.

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

آزمون جراحی زیبایی

 

 

آزمون جراحی زیبایی شاخص دیگری که در خشنودی شما از ظاهر جدیدتان موثر است، میزان اعتماد به نفس و رضایت شما از ظاهر خودتان است یا به عبارت دیگر اعتماد به نفس شما به ظاهرتان. اگر شما خواهی نخواهی خودتان را قبول داشته باشید و اعتماد به نفس شما درونی باشد و نه ظاهری، در هر حال از نتایج جراحی خود خشنود خواهید بود. ما در این قسمت برایتان یک آزمون تهیه کرده‌ایم تا ببینید که آیا شما برای انجام جراحی پلاستیک آمادگی لازم را دارید یا نه. با خودتان صادق باشید و با این آزمون خود را محک بزنید. یک قلم و کاغذ بردارید و بنویسید به چه تعداد از این پرسش‌ها پاسخ مثبت می‌دهید، سپس نتیجه آزمون را بخوانید

.

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

آزمایش های قبل عمل جراحی بینی

 

در صورتي كه به دكتر مورد نظر خودتون دسترسي نداريد مي توانيد اين آزمايش ها را در برگه اي پرينت كرده و به نزديك ترين آزمايشگاه يا مركز راديولوژي ببريد و آزمايش هاي مربوط به عمل خود را انجام بدهيد . در صورت داشتن دفترچه بيمه بايد اين آزمايش ها توسط پزشك ( هر پزشكي مي تواند اين آزمايش ها را بنويسد ) در دفترچه بيمه نوشته شود

 

مواردي كه قبل از عمل جراحي بايد به پزشك اطلاع داد

·        سابقه تشنج

·        سابقه هپاتيت ،Hiv   مثبت

·        پركاري تيروئيد

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

چکار کنیم که بعد از جراحی بینی دچار کبودی نشویم

 

چکار کنیم که بعد از جراحی بینی دچار کبودی نشویم

تمام بیمارانی که جراحی بینی انجام میدهند بعد از عمل دچار کبودی و  تورم می شوند. تورم می تواند تا یک سال طول  بکشد تا به طور کامل فروکش کند، اما تکنیکهایی وجوددارد که شما می توانید برای به حداقل رساندن این اثرات انجام دهید که باعث کاهش کبودی ها شود

قبل از عمل زیبایی بینی حداقل ۶ ساعت چیزی نخورید(شکم خالی باشد) ،معمولا بعد از عمل زیبایی بینی اگر شکم پر باشد بدلیل وجود مواد بیهوشی در بدن احتمال استفراغ بالا رفته و همین فشار باعث ورم،سردرد و کبودی میشود.

.

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

جراحی بینی مردان

 
جراحی بینی
 
 
 
در سالهای اخیر به دنبال افزایش شدید تقاضا جهت جراحی بینی، تعداد متقاضیان مرد جهت جراحی به شدت افزایش یافته است لذا توجه ویژه ای به جراحی بینی مردان می شود.
بین جراحی بینی مردان و زنان تفاوتهای ظریفی وجود دارد، در مردان بایستی از برداشت زیاد از ناحیه  پشت بینی و ایجاد قوس به درون در حد امکان اجتناب کرد بلکه باید دورسوم یا پشت بینی صاف ایجاد کرد. نمای پشت بینی صاف در مردان زیباتر است
.
.
.
بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

طراحی کامپیوتری بینی

چهره ی خودتان را بعد از عمل جراحی زیبایی ببینید

 

طراحی کامپیوتری قبل از جراحی پلاستیک بینی در سالهای اخیر بسیار عمومیت یافته است. اما آیا استفاده از آن به بیمار کمک می کند یا او را گمراه  می سازد؟  پاسخ به این بستگی دارد که پزشک چه تصویری را به بیمار نشان خواهد داد؟ تصویری که زیباترین حالت ممکن روی صفحه مونیتور است یا نتیجه ای که با جراحی قابل انجام خواهد بود؟ یا بهتر از آن، نتیجه ای که جراح پلاستیک با توجه به تجربه اش امکان پذیر می داند و البته این نتیجه منطبق بر معیارهای زیبایی شناسی است.

 

 

 

 

ادامه مطلب

در مورد دوستانی که طول بینیشون کوتاه شده!!

  • در مورد دوستانی که طول بینیشون کوتاه شده


یعنی نوک بینی رفته بالا و فاصله ریشه بینی تا نوک بینی کم شده یا فاصله نوک بینی با لب بالا زیاد شده،
اینکه برای رفع این مشکل چی کار میشه کرد، هر پزشکی در حد سواد و علم و تجربه خودش به این سوال جواب میده،
مثلا دکتر پیوندی میگه : دیگه اتفاقیه که افتاده!!! هیچ کاریشم نمیشه کرد، برو با همین کنار بیا!
یا مثلا خیلی به ذهن خودش فشار میاره ایشون، برمیگرده میگه حالا که فاصله نوک بینیت با لب بالات زیاد شده
باید لب بالاتو کوتاه کنیم که این فاصله کمتر بشه!!!! خب به ذهنشون نمیرسه که میشه نوک بینی رو آورد پایین تر.
دکتر قاضی سعیدی به من گفت معمولا نمیشه نوک بینی رو خیلی آورد پایین، نهایتا یکی دو میلیمتر،
دکتر کلینی نظرش این بود که میشه زیر بینی غضروف گذاشت و نوکشو آورد پایین تر
دکتر کلانتر هرمزی نظرشون این بود که نوک بینی رو هر چقدر که لازم باشه و جراح تشخیص بده
و به اصول زیبایی شناسی لطمه نزنه میشه آورد پایین تر و تو این زمینه محدودیتی وجود نداره.

به خاطر همینه که میگم هر پزشکی به درد یه سری ترمیما میخوره و به درد یه سری ترمیمای دیگه نه،

مثلا من از چند نفر شنیدم،تاکید میکنم که شنیدم و با چشمای خودم ندیدم،
که قاضی سعیدی بینی هایی رو که قوس شده باشن و مشکلشون فقط همین باشه رو
به اصطلاح خودمونی خوب صاف وصوف میکنن و قوس رو خوب پر میکنن.

در جواب دوستی که سوال کرده بودن و بقیه دوستانی که ممکنه این سوال براشون پیش اومده باشه

تفاوت جراحی بینی باز و بسته چیست؟

 

تفاوت جراحی بینی باز و بسته چیست؟

 

جراحی زیبایی بینی به دو روش بسته (closed)و باز(open) قابل انجام است.در دهه های گذشته روش بسته متداولتر بود ولی با معرفی تکنیک های نوین و قابلیت اجرای این تکنیک ها توسط جراحی باز امروزه گرایش به انجام جراحی باز بیشتر شده است.

در روش بسته کلیه برشها در داخل بینی داده می شود ، سپس پوست به صورت محدود از اسکلت غضروفی ـاستخوانی زیر خود جدا می شود.پوست آزاد شده توسط وسایل مخصوص بالا نگه داشته میشود تا جراح اجازه کار پیدا کند. در نتیجه دید دو چشمی جراح در این روش محدود است.

اگرغضروفهای سر بینی نیاز به اصلاح داشته باشند،این غضروفها را می توان از طریق برشهای داخلی که بالا و پایین آنها داده می شود بعد از آزاد کردن از پوست بیرون کشید. البته در این شرایط امکان اعمال تغییر روی غضروفها  در حالی پیدا می شود که آنها در جای اصلی خود قرار ندارند و این خود ، دردفرمیتی های شدید بر ارزیابی جراح از نتیجه نهایی تاثیر منفی خواهد داشت

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

روند خوابیدن ورم بینی

روند خوابیدن ورم بینی

بینیهای استخوانی و یا با پوست نازک ، 6 ماه بعد از عمل ورما تا حد زیادی فروکش میکنه، و رفتن کامل ورما و چسبیدن پوست به بافت استخوانی و غضروفی بینی معمولا 1 سال طول میکشه

بینی گوشتی و یا استخوانی غضروفی با پوست ضخیم، معمولا بعد از 1 سال و حتی 18 ماه ورما تا حد متوسطی فروکش میکنه و رفتن کامل ورما و چسبیدن پوست به بافت استخوانی و غضروفی تا 36 ماه طول میکشه

روند خوابیدن ورم : از ریشه بینی (بین و زیر دو ابرو) شروع به خوابیدن میکنه ورم بینی - ورم نیمه بالایی بینی (قسمت استخوانی) زود تر فرو کش میکنه بعد نوبت به نیمه پایینی بینی(قسمت غضروفی) میرسه و نوک بینی آخرین جایی از بینی هست که ورمش از بین میره


کارایی که میتونین انجام بدی تا ورم بینی زودتر بخوابه یا حداقل تشدید نشه
نمک به هیچ عنوان نخورین، فست فود قدغن، ورم میاره اینا،همون بحث فشار خون و...  خواب شبانه بیش تر از 6 ساعت نباشه، خواب روز ممنوع، دو تاش روی هم یعنی اینکه 2 نصفه شب نخوابین تا 12 ظهر
در طول روز دراز کش نباشین، این چند مورد آخر به خاطر بحث گردش خونه... تا میتونین هم نباید عصبانی بشید

دوستاتون که میگین ممکنه جنس پوستشون یا نوع بینیشون یا اصلا ریسپانس و فیزیولوژی بدنشون با شما فرق کنه

پاسخ بدن هیچ دو نفری به عمل بینی مثل هم نیست

عـوارض دهگانـه جراحـی بیـنی

 

در همه رشته‌های پزشکی، جراحی جنبه نجات بیمار از درد و رنج را دارد ولی در اقصی نقاط دنیا و کشورمان افرادی دیده می‌شوند که از روی میل و رغبت و بدون داشتن عارضه پزشکی، اقدام به جراحی می‌کنند. این گروه همان کسانی‌اند که خواهان تغییر شکل یا زیباتر شدن هستند. ولی گاهی زیبا شدن مخصوصاً اگر به دست افراد فرصت‌طلب و غیرمتخصص باشد، عوارض ناخواسته و پیامدهای ناخوشایندی به بار می‌آورد. احتمال عارضه در جراحی های زیبایی ۵ تا ۱۰ درصد و این احتمال تقریباً در سراسر دنیا حتی اگر توسط مجرب‌ترین پزشکان صورت بگیرد، کم و بیش یکسان است. عوارض بعد از جراحی اصولاً به راحتی برطرف می‌شوند، ولی بعضی از آنها خسارات جبران‌ناپذیری برجای می‌گذارند

 


کاهش حس بویایی
کاهش حس بویایی یکی از شکایت‌هایی است که بیماران بعد از عمل دارند. از آنجا که جراحی زیبایی بینی خارج از قلمرو و اعصاب بویایی انجام می‌شود بنابراین هیچ صدمه‌ای هم به آنها وارد نمی‌شود. کاهش حس بویایی یک عارضه موقت رینوپلاستی و ناشی از ورم پوشش داخل بینی است و این تورم مانع از رسیدن مولکول‌ها به پایانه‌های اعصاب بویایی می‌شود ولی قابل بازگشت است.
 

 

خونریزی
اگرچه خونریزی غیرمعمول است ولی این احتمال وجود دارد که بیمار حین عمل یا بعد از آن دچار خونریزی شدید شود به طوری که گاهی برای بند آوردن آن به درمان اورژانس یا حتی تزریق خون نیاز است. دلایل متعددی وجود دارد، مثلاً بیمارانی که دچار اختلال‌های انعقادی هستند، آسپیرین استفاده می‌کنند (مصرف داروهای ضدالتهاب و آسپیرین باید از ۱۰ روز قبل عمل قطع شود) فشار خون بالا دارند یا ویتامین E و سیر مصرف کرده‌اند بیشتر در معرض خونریزی‌های غیرقابل کنترل قرار دارند اما معمولاً هنگامی که جراح برای کنترل خونریزی داخل حفره بینی را شستشو می‌دهد، دلیل محکمی برای علت ایجاد خونریزی پیدا نمی‌کند

.

.

بقیه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

تمام حقوق ترجمه قالب برای رینوپلاستی اینفو محفوظ است.
Copyright 2016