تبلیغات در اینترنتclose
مقالات در مورد جراحی بینی
زمان جاری : دوشنبه 07 خرداد 1397 - 1:40 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 2101
نویسنده پیام
admin
آنلاین

ارسال‌ها : 23
عضویت: 28 /7 /1392
شناسه یاهو: l8wo
تشکرها : 4
تشکر شده : 6
مقالات در مورد جراحی بینی
چرا جراحی بینی؟

تاثیر جراحی بینی روی زندگی بیماران چیست؟

جواب این سوال بسیار ساده و مشخص است و لیکن باید جواب این سوال را تحلیل و بررسی کرد چرا که پس از آن می توان به پاسخی کلی دست یافت. جواب این است: چون می خواهند زیباتر به نظر برسند . بهمین دلیل ساده است که بیماران خود را دست جراحان زیبایی می سپارند. ولی زیبایی چیست؟ و زیباتر شدن چه مفهومی دارد؟ زیبایی حالتی است که در فرد بیننده و نیز در خود فرد احساس بهتر و خوشایند تری ایجاد مینماید.امروزه برای زیباتر شدن بینی معیارهای خاصی داریم که بصورت کاملا مشخصی در کتابهای زیبایی بینی آمده است و کلیه اندازه ها نسبت ها و زوایا در بینی تعیین شده اند. ولیکن صرفا این معیار ها کارگشا نیستند چرا که بنظر اینجانب هماهنگی اجزا و تناسب آنها در صورت است که به یک چاره زیبایی می بخشد. حتی حالات روانی فرد می تواند روی زیبایی فرد و شادابی چهره ی او تاثیر داشته باشد زیرا حالات روانی از جمله شادی ، عصبانیت و خشم روی عضلات چهره به نا خوداگاه تاثیر می گذارد و این تاثیر در زیبایی فرد نمود پیدا می کند. ایجاد زیبایی فقط مختص خانم ها نیست و در اقایان و حتی کودکان (قبل از سن بلوغ) هم مشاهده می شود . در مورد آمار بیماران هم در مورد عمل جراحی بینی در سال گذشته 1389 باید بگوید در ازای هر 2 خانمی که من عمل کرده ام 1 نفر مرد را مورد عمل قرار داده ام. اما مهم ترین دلیلی که افراد دست به عمل جراحی زیبایی میزنند ،ایجاد زیبایی و احساس خوشایندی است که به فرد پس از عمل دست می دهد این مسئله باعث افزایش روحیه و اعتماد به نفس می شود که این مسئله می تواند تاثیر خود را در رفتار های و برخورد های روزمره فرد نشان دهد. علت دیگر انجام اعمال بینی مسئله درمانی ان می باشد. کسانی هستند که دچار انحراف تیغه بینی می باشند که می توان هنگام عمل جراحی انحراف ، توعما به عمل جراحی زیبایی اقدام کرد . پس به طور خلاصه افراد برای زیباتر شدن اقدام به عمل جراحی زیبایی می کنند که این مسئله می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و روحیه ان ها گردد. جنبه دیگر عمل جراحی زیبایی تصحیح همزمان مسئله انحراف بینی می باشد.
منبع : http://www.drsalehrad.com

شنبه 17 اسفند 1392 - 20:06
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 1 کاربر از admin به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: davoodmo1 &

پاسخ ها

admin
آفلاینارسال‌ها : 23
عضویت: 28 /7 /1392
شناسه یاهو: l8wo
تشکرها : 4
تشکر شده : 6
پاسخ : 3 RE
روش های جراحی زیبایی بینی

اصولا به دو روش عمده عمل جراحی بینی انجام می شود:

 1. روش باز ـ در این روش پوست بینی در قسمت پایین باز می شود و مثل کاپوت ماشین بلند می شود. انجام عمل جراحی و هرگونه تغییر لازم در ساختمان بینی در زیر دید مستقیم انجام می گیرد و در انتها پوست دوخته می شود.

 2. روش بسته ـ در این روش با برش هایی از داخل بینی پوست بینی بلند شده و پس از انجام تغییرات لازم پوست سر جای خود برگردانده می شود. لازم به ذکر است هر روش مزایا و معایب خود را دارد ولی اینجانب روش باز را بسیار ترجیح می دهم و تقریبا تمامی موارد عمل اینجانب به روش باز صورت می گیرد.
شنبه 17 اسفند 1392 - 20:08
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 1 کاربر از admin به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: davoodmo1 /
admin
آفلاینارسال‌ها : 23
عضویت: 28 /7 /1392
شناسه یاهو: l8wo
تشکرها : 4
تشکر شده : 6
پاسخ : 5 RE
حقایق جراحی بینی

توصیه می شود که دختر خانم ها پس از 16 سالگی و اقا پسرها پس از 18 سالگی اقدام به این عمل بکنند. حتی در مواردی که انحراف بینی وجود دارد سعی می شود حتی الامکان انجام عمل به پس از این سن موکول شود.

باید بدانیم که در انجام عمل جراحی زیبایی بینی , حفظ عملکرد تنفسی بینی بسیار مهم است و نباید با عمل جراحی , تنفس بیمار به مخاطره بیفتد. قابل ذکر است که بینی در درجه اول عضو تنفسی و سپس عضو بویایی می باشد.

در انجام عمل جراحی بینی و نتیجه آن باید به نوع بینی توجه زیادی کرد که در پاراگراف بعدی انواع بینی ها را از نظر جنس و ساختمان بینی توضیح خواهم داد.

گذاشتن تامپون در بینی می تواند به فرم دهی بینی و کاستن از عوارض ناشی از ترشحات بینی پس از عمل جراحی کمک کند. لذا اینجانب در بیمارانم از تامپون بینی استفاده می کنم که بر حسب موارد مختلف از 2 تا 5 روز آن را در بینی نگه می دارم.

استفاده از گچ یا پلاستیک های نگهدارنده بینی پس از انجام عمل جراحی بینی لازم می باشد که معمولا بین 7 تا 10 روز آن را نگه می دارند.

چسب زدن پس از انجام عمل جراحی بینی در واقع به دو منظور می باشد. اول اینکه نوعی پانسمان و نگه داشتن بینی را انجام می دهد و دوم اینکه نوعی اعلام خطر برای دیگران است که از ضربه زدن و برخورد با بینی احتراز کنند.
شنبه 17 اسفند 1392 - 20:10
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
admin
آفلاینارسال‌ها : 23
عضویت: 28 /7 /1392
شناسه یاهو: l8wo
تشکرها : 4
تشکر شده : 6
پاسخ : 6 RE
ملاحظات قبل از عمل


 1. آسپیرین و سایر داروهای مسکن شبیه به آن مثل بروفن باید از 2 هفته قبل از عمل قطع شود.

 2. بهتر است سیگار کشیدن 4 هفته قبل از عمل جراحی قطع شود. سیگار کشیدن روی بهبودی بیمار تاثیر می گذارد.

 3. وجود هر نوع بیماری حاد در ناحیه سر و گردن مثلا سرما خوردگی می تواند عمل جراحی بینی را مخاطراتی همراه سازد.

 4. شب قبل از عمل حمام بگیرید.

 5. شب قبل از عمل خوب بخوابید.

 6. از 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشید.

 7. هیچ نوع زیور آلاتی با خود نداشته باشید.

 8. هیچ نوع آرایشی نداشته باشید.
شنبه 17 اسفند 1392 - 20:10
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
admin
آفلاینارسال‌ها : 23
عضویت: 28 /7 /1392
شناسه یاهو: l8wo
تشکرها : 4
تشکر شده : 6
پاسخ : 7 RE
توصیه ها و مراقبتهای پس از عمل جراحی رینوپلاستی

 1. روز اول, استراحت کامل داشته باشید. حتی الامکان به حالت نشسته استراحت کنید. کیسه یخ روی چشمان خود قرار دهید.

 2. روز اول بلافاصله پس از هوشیاری کامل می توانید خوردن مایعات (ترجیحا سرد) را شروع کنید. روز دوم غذای نرم و از روز سوم می توانید غذای عادی میل کنید.

 3. به مدت سه روز در موقع خواب و استراحت دو بالش زیر سر بگذارید.

 4. تا یک هفته استراحت نسبی داشته باشید و از فعالیت جسمانی زیاد خودداری کنید. با شروع هفته دوم به تدریج فعالیتتان را افزایش دهید و تا پایان هفته سوم به فعالیت عادی برگردید.

 5. داروهای تجویز شده را مرتب مصرف کنید و از مصرف داروهای اضافه خودداری فرمایید.

 6. از فین کردن خودداری نمایید. در صورت نیاز پره ها و ابتدای سوراخ بینی را با سرم نمکی و گوش پاک کن و یا دستمال کاغذی (لوله شده) تمیز کنید و گوش پاک کن را آغشته به پماد تتراسیکلین نموده و داخل بینی را تا جایی که به راحتی وارد می شود چرب نمایید.

 7. از صحبت کردن طولانی و نیز مکالمه تلفنی طولانی به مدت دو هفته خودداری فرمایید.

 8. حتما سیگار نکشید.اطراف بیمار نیز کسی سیگار نکشد.

 9. در شستشو دقت کنید که پانسمان وچسب ها خیس نشوند. می توانید برای حمام کردن از وان یا ریختن آب با ظرف روی بدن (از گردن به پایین) استفاده کنید. فرد دیگری می تواند موهای شما را در حالتی که سر به عقب برگردانده شده است بشوید. از دوش گرفتن خودداری کنید. زمان حمام کوتاه باشد و از گرمای زیاد و بخار اجتناب نمایید زیرا موجب تورم بیشتر بینی و خیس شدن پانسمان ها خواهد شد.

 10. ورم و کبودی در اطراف چشم ها ممکن است ایجاد شود که تا روز دوم و سوم تشدید خواهد شد. در طول این مدت می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. قسمت اعظم این ورم و کبودی ظرف یک هفته تا ده روز از بین می رود. لکه های خونمردگی در سفیدی چشم به تدریج از بین خواهد رفت.

 11. در موقع عطسه کردن سعی کنید با دهان باز عطسه کنید.

 12. حداقل ده روز از لبخند زدن و گریه کردن و حرکات صورت خودداری نمایید.

 13. دندان ها را با یک مسواک نرم و با ملایمت مسواک کنید. این کار را از همان روز اول شروع کنید. از دستکاری لب بالا و بینی خودداری فرمایید تا بینی دچار جابجایی نشود.

 14. حداقل یک هفته از پوشیدن پیراهن هایی که دکمه ندارند (تی شرت) خودداری نمایید. لباسهایی بپوشید که در جلو و یا عقب دکمه های کاملی دارند و نیاز به عبور دادن سر از آنها نیست.

 15. حداقل هشت هفته از آفتاب و نورهای قوی اجتناب کنید. از گرما نیز اجتناب کنید زیرا موجب تورم بافت ها می شود. اگر مجبورید برای مدت طولانی زیر آفتاب بمانید از کلاه یا کرم ضدآفتاب و یا از هر دو استفاده کنید.

 16. حداقل شش هفته از شنا کردن بپرهیزید و از فعالیت شدید از قبیل بلند کردن اشیای سنگین و خم شدن و انجام حرکات ورزشی خودداری نمایید.

 17. تا شش ماه از ضربه خوردن به بینی جدا خودداری گردد.

 18. حداقل دو ماه از عینک استفاده نکنید. در صورتی که عینکی هستید از عینک که با چسب به پیشانی متصل شده استفاده کنید. از لنزهای تماسی پس از کاهش ورم به اندازه کافی (حدود روز پنجم) می توانید استفاده کنید.

 19. آرایش صورت در صورتی که به گچ و چسب ها لطمه ای نزند , بلامانع است. پس از برداشتن گچ می توانید بینی را با صابون بشویید و آرایش کنید. اگر پوست خشک باشد می توانید از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

 20. گچ بینی روز هفتم پس از عمل برداشته خواهد شد. پس از آن ممکن است تورم یا تغییر رنگی در بینی , چشم ها و لب بالا دیده شود. بینی در این زمان متورم و سربالا است. این موارد به تدریج برطرف می شود. البته در برخی از بیماران ممکن است رفع کامل آن تا شش ماه طول بکشد.

 21. غضروف ها را در شیشه ای به شما می دهند. آنها را در دو کیسه فریزر مشکی رنگ قرار دهید و به مدت یک سال در فریزر نگه دارید.

 22. هر مساله ای را که به نظرتان می رسد یادداشت کنید و در ویزیت های پس از عمل سوال بفرمایید . در صورت بروز هر مشکلی حتما و سریع با جراح تماس بگیرید.
شنبه 17 اسفند 1392 - 20:12
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 1 کاربر از admin به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: davoodmo1 /
admin
آفلاینارسال‌ها : 23
عضویت: 28 /7 /1392
شناسه یاهو: l8wo
تشکرها : 4
تشکر شده : 6
پاسخ : 8 RE
• بینی « زیبا» الزاما در لمس هم صاف و متقارن نیست . مهم نمای کلی بینی در « نگاه » است. نامنظمی های بینی که تنها « لمس » می شوند اما « دیده » نمی شوند ، فاقد اهمیت هستند.
• قضاوت در مورد شکل نهائی بینی نیاز به گذشت حداقل چند ماه و گاهی یک سال زمان دارد ( در بینی های «گوشتی» تا 3 سال) . در قضاوت کردن در مورد نتیجه عمل بهیچ وجه عجله به خرج ندهید. در ماه اول بعد از عمل بینی شما متورم و بزرگ به نظر می رسد. بویژه نوک آن بزرگ و قدری سربالا تر از حد مطلوب شما به نظر می رسد. این مساله بهیچ وجه نباید شما را نگران یا نا امید کند.
به اظهار نظر دوستان و اطرافیان در مورد شکل بینی خود توجه نکنید. هرگونه سوال یا ابهام خود را فقط و فقط با پزشک خود در میان بگذارید. مقایسه کردن نتیجه عمل بینی خود با سایرین اقدام نادرستی است و جز آسیب روحی شما نتیجه ای در بر نخواهد داشت.
http://www.drkalantar.ir
شنبه 17 اسفند 1392 - 20:13
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
admin
آفلاینارسال‌ها : 23
عضویت: 28 /7 /1392
شناسه یاهو: l8wo
تشکرها : 4
تشکر شده : 6
پاسخ : 9 RE
سهل انگاری بیمار و فین نمودن با فشار یا دستکاری بینی پس از جراحی ممکن است باعث جا به جایی ساختار تازه شکل داده شده بینی شود و نتیجه آن تغییر شکل ظاهری بینی و عدم تقارن می باشد که اگر این موارد غیر طبیعی به موقع تشخیص داده شود بدون جراحی مجدد به سرعت قابل تغییر و تصحیح می باشد.
غضروف تیغه میانی بینی همانند یک تیغه فنر مانند می باشد که وقتی جابجا و صاف می شود ، تمایل دارد دوباره به حالت اولیه بازگردد.به همین دلیل ممکن است دچار دررفتگی و یا بازگشت به حالت اولیه شود که با اقدامات مقتضی قابل تصحیح می باشد.
در روند بهبودی بینی پس از عمل جنبه های اجتناب نا پذیری وجود دارد که تحت کنترل ما نیست .اگرچه چنین مواردی بندرت اتفاق می افتد ولی معمولاً با عمل جراحی مجدد (روتوش بینی) قابل تصحیح و بازسازی است.
در موارد معدودی گزارش شده که پس از عمل جراحی تصحیح تیغه بینی ارگانی که مسئول حس بویایی است ، دچار اختلال در عملکرد شود و من نیز بیش از 20 سال تجربه جراحی هرگز به چنین مسئله ای برخورد نکرده ام ولی از نظر تئوری چنین مشکلاتی ممکن است رخ دهد.
عوارض ذکر شده پس از عمل رینو پلاستی اگرچه بندرت اتفاق می افتد ولی حتی با رعایت تمام استانداردهای علمی در هنگام جراحی بعضاً اجتناب نا پذیر است و ذکر آن در جهت وسیع تر نمودن دامنه می باشد.
http://www.dr-fattahi.com/
شنبه 17 اسفند 1392 - 20:13
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
admin
آفلاینارسال‌ها : 23
عضویت: 28 /7 /1392
شناسه یاهو: l8wo
تشکرها : 4
تشکر شده : 6
پاسخ : 10 RE
مراجعه کننده ایی که تصمیم به عمل جراحی بینی گرفته است درابتدا با سؤالاتی مواجه می گردد ، مهمترین آنها این است که آیا خوب می شود؟ برای پاسخ به این سؤال باید، به جراح مراجعه کند. حال سؤال سخت تری برای مراجعه کنندگان پیش می آید؛ چگونه جراح خودرا انتخاب نمایم ؟ پروسه انتخاب جراح زیبایی بسیاراهمیت دارد وتوصیه بنده به دوستان مطابق چارت زیراست امیدوارم با مطالعه آن درتصمیم گیری به شما کمک کرده باشم .
الف – مدرک علمی مرتبط جراحی زیبائی بینی
امروزه که تبلیغات ،همه جا ازماهواره ، روزنامه ، پیک وغیره برروی سر مراجعه کننده فرومی ریزد وهمه خود را تحت عنوان جراح زیبائی بینی معرفی می کنند ،ابتدا باید نوع مدرک علمی جراح را تعیین کرد.
( چهارگروه امروزه عملهای جراحی زیبائی بینی را انجام می دهند .)
1) فوق تخصص جراحی ترمیمی وپلاستیک ؛ این پزشکان ، جراحان عمومی بوده که برای 2 تا 3 سال دوره های تکمیلی جهت جراحیهای زیبائی وترمیمی کل بدن را بطور علمی وعملی فرا می گیرند.
2) جراحان گوش ، حلق وبینی ؛ تمرکز این گروه برروی بینی وسروگردن بوده وجراحیهای زیبائی ودرمانی بینی وسینوس رابطورعلمی وعملی فرا می گیرند.
3) جراحان فک وصورت؛ این گروه فارغ التحصیلان دندانپزشک ، دوره تکمیلی جراحی فک وصورت را فرا گرفته اند.
4)جراحان عمومی ؛ این گروه بصورت آکادمیک جراحی زیبائی فرا نگرفته اند، بلکه تجربی این اعمال را یاد گرفته اند واغلب بدون ذکر فوق تخصص باعنوان جراح زیبائی وپلاستیک در تبلیغات ،خود را معرفی می کنند.
درمیان 4 گروه فوق ،2 گروه اول بیشترین ارتباط با جراحیهای زیبائی بینی رادارند وهرکدام ازرشته ها نقاط ضعف وقوت خودراداردکه بعلت مجادله زیاد دراین زمینه بنده هیچ گونه اظهار نظری راجع به آن نمی کنم .
ب) محل فارغ التحصیل شدگان بسیار مهم است که مراجعه کننده دانشگاه فارغ التحصیلی جراحان خود را درزمان انتخاب جراح مدنظرقراردهد.
با گسترش دانشگاهها وتحصیلات تکمیلی مطمئناً دانشگاههای درجه یک ومخصوصاً پایتخت ازکیفیت علمی وعملی بیشتری برخوردارند.حتماً توجه داشته باشید بدون اغراق، پزشکی ایران بعد ازپزشکی آمریکا یکی ازپیشرفته ترین طبهای دنیا را دارد. حتی ازکشورهای غربی نیزبه اذعان همگان بهتراست. درسالهای اخیرکه تحصیلات تکمیلی درکشورهای همسایه واروپایی شرقی وحتی غربی رایج شده است ،بدون اغراق دانشگاههای تهران برتریهای بسیارزیادی برآنان دارند.
ج) مهارت جراح
وقتی جراح رابا تخصص مربوطه وبا اعتباردانشگاهی انتخاب کردیم ،کارسختترتازه شروع می شود .تحصیلات آکادمیک ازبهترین دانشگاهها هم ضامن این نیست که جراح فوق با مهارت مناسب باشد .درواقع بندهای الف وب شرطهای لازم است ولی شرط کافی نیست. درکشورما که هنگام گزینش دانشجو،به مهارت های عملی افراد، توجه کمی شده باعث می شود جراحانی با سوادعلمی بالاولی مهارت وهنرجراحی پائین ترنیزفارغ التحصیل شوند حال چگونه به این اطلاعات دست پیدا کنیم ؟!
معمولاًمراجعه کنندگان یا ازطریق تبلیغات یا ازطریق آشنایان دیگربا جراح آشنا می گردند.معمولاً اشخاصی که باتبلیغات به مطب مراجعه می کنند، درصد کمی ازمراجعه کنندگان هستند وازنظرجراح سخت ترین مراجعه کنندگان می باشند. چرا که این مراجعه کنندگان باسوء ظن وشک مراجعه می کنند وبه همین خاطرتحمل بسیارکمی دارند، واین مراجعه کنندگان دردسرسازترین افرادهستند.
امروزه باشیوع بالای جراحی زیبائی بینی اکثریت مراجعه کنندگان با دیدن مراجعه کنندگان دیگر،جراح خود را انتخاب می نمایند ومعمولاً این مراجعه کنندگان بعد ازانتخاب جراح اطمینان مناسبی رابه جراح دارند که باعث ایجاد یک رابطه مناسب بین پزشک ومراجعه کننده می گردد برای تعیین مهارت جراح واقعاً ازطریق تبلیغات نمی توان مهارت وهنرجراح راتعیین نمود ولی بهترین راه، دیدن سایرمراجعه کنندگان عمل کرده می باشد.
برای کمک به شما باید نکاتی را ذکرنمایم.
اولین نکته این است که واقع بین باشید. درتمام کتب علمی پلاستیک 10% احتمال روتوش (عمل جراحی دوم که محدودتراست) ذکرمی شود. یعنی درپیشرفته ترین مراکزدنیاهم ازهر100مراجعه کننده 5 تا10 نفراحتمال روتوش دارند؛ بنابراین اگرجراح هرقدرهم مشهوربگوید که روتوش ندارم به صداقت جراح شک نمائید وبرعکس اگرتعداد روتوشهای جراح بیشتراز15%باشد بازهم به مهارت جراح شک کنید.حال که بحث آمارپیش می آید متوجه می شوید که اگرفقط یک بینی رادیدید وازآن خوشتان آمد یا برعکس روزی به مطب همکارمراجعه نمودید یک بینی نیازبه روتوش دیدیدهیچ کدام ازنظر آماری نمی تواند کمک کننده باشدپس تعداد ودرصدهای گفته شده بالا اهمیت دارد.
نکته بعدی تعیین مهارت جراح ؛بسته به شکل بینی مراجعه کننده،قبل ازعمل هم دارد. به این صورت که یک قانون کلی درعمل جراحی بینی وجود دارد که آویزه گوشتان قراردهید((هرچقدربینی مشکلات کمتری داشته باشد نتیجه ،عالی تروهرچقدربینی مشکلات بیشتری داشته باشد، نتیجه ضعیف تراست)) این که چه مشکلاتی بدتراست را درقسمت آنالیزتصاویرومشاوره حضوری خدمتتان عرض می کنم .
به وفوردیده ام بینی بسیارمشکل دار،که عمل عالی برای آن انجام شده است وبینی دیگرکه اشکالات کمی داشته است ودرمقایسه وقتی مراجعه کننده دراتاق انتظاربرای مشاوره می نشیند مراجعه کننده بامشکل کمتررا به مراتب بیشترمی پسندد .هرچندکه ازنظرجراح،مراجعه کننده اولی به مراتب بهترازدومی است. مثال بزنم اگرنمره اولی قبل ازعمل را ازصفرتا صد، برابر20یا30 بدهم بعد ازعمل به 75 تا 80 افزایش یافته است ولی دومی که قبل ازعمل70-60 بوده است بعد ازعمل 95 می گردد؛مشهوداست که اولی سود بسیاربیشتری برده است ولی مراجعه کننده فقط فرم نهائی را می بیند وقضاوت می کند. به همین خاطراست که بسیاری ازجراحان ،موارد سخت راقبول نمی کنند چرا که می دانند درنهایت نمره بالای 80 بسیاربعید است وعلی رغم زحمات بسیار،بیشترسوء تبلیغ هم می آورد.البته بنده چنین اعتقادی ندارم وهمیشه صداقت را بهترین سیاست می دانم .
مسئله بعد درتعیین مهارت جراح، سلیقه جراح است .بسیاری ازاوقات دیده ایدکه بینی های بعدازعمل ،که هیچ اشکالی ندارد،ولی شما نمی پسندید. بسیاری ازمواردعکسهایی را که به مراجعه کنندگان نشان می دهم ،یک عکس توسط عده ایی بسیارپسندیده می شود ولی همان عکس درنظرمراجعه کنندگان دیگرموردپسند نمی باشد درواقع سلیقه مراجعه کننده وجراح بایدهم پوشانی داشته باشد.
دراینجابایدتوضیح راجع به سلیقه جراح بدهم . درابتدای شروع به کار،وقتی بینی مراجعه کنندگان راجراحی کردم همانند دیکتاتورها می گفتم که هرجوری به صورت شما بیایدعمل می کنم بنده هم مثل تمام انسانها سلیقه خاص خود را دارم بعد ازمدتی متوجه شدم که بینی همه مراجعه کنندگان شبیه هم شده است. مشاهده کردم که عده ایی ازمراجعه کنندگان راضی وعده ایی ناراضی هستند درواقع مراجعه کنندگانی که هیچ عیبی نداشتند باز ناراضی بودند.
برای درک بهترباید توضیح دهم جراحی نیزمانندهرمهارت علمی وعملی دیگرتبدیل به عادت می گردد وبعد ازمدتی جراح با یک سری تکنیکهای خاص بیشترعجین می گردد به همین دلیل اگرچندسال جراح یک سری تکنیکهای خاص رافقط بکاربرد نتیجه شبیه شدن تمام بینی ها به یکدیگراست البته این شبیه بودن به خودی خودعیبی نیست ولی جائیکه سلیقه مراجعه کننده وجراح یکی نیست باعث نارضایتی می گردد به همین خاطربعد ازمدتی ازاعمال سلیقه خود،خودداری کردم وتنها به قصدمشاوره دادن نظرمی دادم ولی انتخاب رابه عهده مراجعه کننده می گذاشتم.
بایدبگویم بینی ازنظرزیبائی شناسی المانهای مخصوص خود را دارد که هرکدام ازآنها را درمحدوده خاص می توان انجام داد مثلاقوس بینی را می توان ازصاف بودن کامل تا قوس متوسط ایجاد نمود وهمه آنها ازنطرزیبائی شناسی مورد تأیید است ولی حد آن درافراد مختلف باید با سلیقه مراجعه کننده هماهنگی داشته باشد. مثلامراجعه کنندگانی داشته ام که اصراربه فانتزی بودن بینی داشته اند بنابراین حداکثرقوس قابل قبول راباید داد ومراجعه کننده دیگربعلل شغلی وسنی برطبیعی بودن آن اصراردارد که باید بدون قوس باشد حال برای این که همه مراجعه کنندگان را راضی کرد، هرکدام ازمراجعه کنندگان برداشت خاص خود را دارند ومهمترین مشکل این است که جراح دیگرنمی تواند فقط ازیک سری تکنیکها استفاده نماید وباید به همه تکنیکها مسلط باشد که قاعدتاً باعث دردسربیشتربرای جراح می گردد به همین خاطربود که سعی کردم آلبوم عکسها رابسیارمتنوع بچینم وفقط عکسهای عالی را نگذارم وقتی شماعکسهای متنوع داشته باشیدازمراجعه کننده خواهید خواست تا نظرخود را راجع به عکسها بدون رودربایستی بدهد.آنجاست که سلیقه مراجعه کننده معلوم می گردد والبته توصیه هائی هم جراح به مراجعه کننده خواهد نمود جالب است که آنجا متوجه اختلاف سلیقه بسیارزیاد بین مراجعه کنندگان گردیدم یعنی متوجه شدم بعضی عکسها محبوب عده ایی، تعدادی هم محبوب عده ای دیگرمی شود.راجع به سلیقه شما وانتخاب مفصل درقسمت گالری تصاویرسایت وهمچنین مشاوره انتخاب حضوری درمطب صحبت خواهیم کرد.
حال شما جراح خود را با توجه به فاکتورهای رشته تخصصی محل فارغ التحصیل ومهارت انتخاب نموده اید واکنون باید وارد مشاوره با جراح منتخب شوید.

مراجعه کننده ایی که تصمیم به عمل جراحی بینی گرفته است درابتدا با سؤالاتی مواجه می گردد ، مهمترین آنها این است که آیا خوب می شود؟ برای پاسخ به این سؤال باید، به جراح مراجعه کند. حال سؤال سخت تری برای مراجعه کنندگان پیش می آید؛ چگونه جراح خودرا انتخاب نمایم ؟ پروسه انتخاب جراح زیبایی بسیاراهمیت دارد وتوصیه بنده به دوستان مطابق چارت زیراست امیدوارم با مطالعه آن درتصمیم گیری به شما کمک کرده باشم .
الف – مدرک علمی مرتبط جراحی زیبائی بینی
امروزه که تبلیغات ،همه جا ازماهواره ، روزنامه ، پیک وغیره برروی سر مراجعه کننده فرومی ریزد وهمه خود را تحت عنوان جراح زیبائی بینی معرفی می کنند ،ابتدا باید نوع مدرک علمی جراح را تعیین کرد.
( چهارگروه امروزه عملهای جراحی زیبائی بینی را انجام می دهند .)
1) فوق تخصص جراحی ترمیمی وپلاستیک ؛ این پزشکان ، جراحان عمومی بوده که برای 2 تا 3 سال دوره های تکمیلی جهت جراحیهای زیبائی وترمیمی کل بدن را بطور علمی وعملی فرا می گیرند.
2) جراحان گوش ، حلق وبینی ؛ تمرکز این گروه برروی بینی وسروگردن بوده وجراحیهای زیبائی ودرمانی بینی وسینوس رابطورعلمی وعملی فرا می گیرند.
3) جراحان فک وصورت؛ این گروه فارغ التحصیلان دندانپزشک ، دوره تکمیلی جراحی فک وصورت را فرا گرفته اند.
4)جراحان عمومی ؛ این گروه بصورت آکادمیک جراحی زیبائی فرا نگرفته اند، بلکه تجربی این اعمال را یاد گرفته اند واغلب بدون ذکر فوق تخصص باعنوان جراح زیبائی وپلاستیک در تبلیغات ،خود را معرفی می کنند.
درمیان 4 گروه فوق ،2 گروه اول بیشترین ارتباط با جراحیهای زیبائی بینی رادارند وهرکدام ازرشته ها نقاط ضعف وقوت خودراداردکه بعلت مجادله زیاد دراین زمینه بنده هیچ گونه اظهار نظری راجع به آن نمی کنم .
ب) محل فارغ التحصیل شدگان بسیار مهم است که مراجعه کننده دانشگاه فارغ التحصیلی جراحان خود را درزمان انتخاب جراح مدنظرقراردهد.
با گسترش دانشگاهها وتحصیلات تکمیلی مطمئناً دانشگاههای درجه یک ومخصوصاً پایتخت ازکیفیت علمی وعملی بیشتری برخوردارند.حتماً توجه داشته باشید بدون اغراق، پزشکی ایران بعد ازپزشکی آمریکا یکی ازپیشرفته ترین طبهای دنیا را دارد. حتی ازکشورهای غربی نیزبه اذعان همگان بهتراست. درسالهای اخیرکه تحصیلات تکمیلی درکشورهای همسایه واروپایی شرقی وحتی غربی رایج شده است ،بدون اغراق دانشگاههای تهران برتریهای بسیارزیادی برآنان دارند.
ج) مهارت جراح
وقتی جراح رابا تخصص مربوطه وبا اعتباردانشگاهی انتخاب کردیم ،کارسختترتازه شروع می شود .تحصیلات آکادمیک ازبهترین دانشگاهها هم ضامن این نیست که جراح فوق با مهارت مناسب باشد .درواقع بندهای الف وب شرطهای لازم است ولی شرط کافی نیست. درکشورما که هنگام گزینش دانشجو،به مهارت های عملی افراد، توجه کمی شده باعث می شود جراحانی با سوادعلمی بالاولی مهارت وهنرجراحی پائین ترنیزفارغ التحصیل شوند حال چگونه به این اطلاعات دست پیدا کنیم ؟!
معمولاًمراجعه کنندگان یا ازطریق تبلیغات یا ازطریق آشنایان دیگربا جراح آشنا می گردند.معمولاً اشخاصی که باتبلیغات به مطب مراجعه می کنند، درصد کمی ازمراجعه کنندگان هستند وازنظرجراح سخت ترین مراجعه کنندگان می باشند. چرا که این مراجعه کنندگان باسوء ظن وشک مراجعه می کنند وبه همین خاطرتحمل بسیارکمی دارند، واین مراجعه کنندگان دردسرسازترین افرادهستند.
امروزه باشیوع بالای جراحی زیبائی بینی اکثریت مراجعه کنندگان با دیدن مراجعه کنندگان دیگر،جراح خود را انتخاب می نمایند ومعمولاً این مراجعه کنندگان بعد ازانتخاب جراح اطمینان مناسبی رابه جراح دارند که باعث ایجاد یک رابطه مناسب بین پزشک ومراجعه کننده می گردد برای تعیین مهارت جراح واقعاً ازطریق تبلیغات نمی توان مهارت وهنرجراح راتعیین نمود ولی بهترین راه، دیدن سایرمراجعه کنندگان عمل کرده می باشد.
برای کمک به شما باید نکاتی را ذکرنمایم.
اولین نکته این است که واقع بین باشید. درتمام کتب علمی پلاستیک 10% احتمال روتوش (عمل جراحی دوم که محدودتراست) ذکرمی شود. یعنی درپیشرفته ترین مراکزدنیاهم ازهر100مراجعه کننده 5 تا10 نفراحتمال روتوش دارند؛ بنابراین اگرجراح هرقدرهم مشهوربگوید که روتوش ندارم به صداقت جراح شک نمائید وبرعکس اگرتعداد روتوشهای جراح بیشتراز15%باشد بازهم به مهارت جراح شک کنید.حال که بحث آمارپیش می آید متوجه می شوید که اگرفقط یک بینی رادیدید وازآن خوشتان آمد یا برعکس روزی به مطب همکارمراجعه نمودید یک بینی نیازبه روتوش دیدیدهیچ کدام ازنظر آماری نمی تواند کمک کننده باشدپس تعداد ودرصدهای گفته شده بالا اهمیت دارد.
نکته بعدی تعیین مهارت جراح ؛بسته به شکل بینی مراجعه کننده،قبل ازعمل هم دارد. به این صورت که یک قانون کلی درعمل جراحی بینی وجود دارد که آویزه گوشتان قراردهید((هرچقدربینی مشکلات کمتری داشته باشد نتیجه ،عالی تروهرچقدربینی مشکلات بیشتری داشته باشد، نتیجه ضعیف تراست)) این که چه مشکلاتی بدتراست را درقسمت آنالیزتصاویرومشاوره حضوری خدمتتان عرض می کنم .
به وفوردیده ام بینی بسیارمشکل دار،که عمل عالی برای آن انجام شده است وبینی دیگرکه اشکالات کمی داشته است ودرمقایسه وقتی مراجعه کننده دراتاق انتظاربرای مشاوره می نشیند مراجعه کننده بامشکل کمتررا به مراتب بیشترمی پسندد .هرچندکه ازنظرجراح،مراجعه کننده اولی به مراتب بهترازدومی است. مثال بزنم اگرنمره اولی قبل ازعمل را ازصفرتا صد، برابر20یا30 بدهم بعد ازعمل به 75 تا 80 افزایش یافته است ولی دومی که قبل ازعمل70-60 بوده است بعد ازعمل 95 می گردد؛مشهوداست که اولی سود بسیاربیشتری برده است ولی مراجعه کننده فقط فرم نهائی را می بیند وقضاوت می کند. به همین خاطراست که بسیاری ازجراحان ،موارد سخت را قبول نمی کنند چرا که می دانند درنهایت نمره بالای 80 بسیاربعید است وعلی رغم زحمات بسیار،بیشترسوء تبلیغ هم می آورد.البته بنده چنین اعتقادی ندارم وهمیشه صداقت را بهترین سیاست می دانم .
مسئله بعد درتعیین مهارت جراح، سلیقه جراح است .بسیاری ازاوقات دیده ایدکه بینی های بعدازعمل ،که هیچ اشکالی ندارد،ولی شما نمی پسندید. بسیاری ازمواردعکسهایی را که به مراجعه کنندگان نشان می دهم ،یک عکس توسط عده ایی بسیارپسندیده می شود ولی همان عکس درنظرمراجعه کنندگان دیگرموردپسند نمی باشد درواقع سلیقه مراجعه کننده وجراح بایدهم پوشانی داشته باشد.
دراینجابایدتوضیح راجع به سلیقه جراح بدهم . درابتدای شروع به کار،وقتی بینی مراجعه کنندگان راجراحی کردم همانند دیکتاتورها می گفتم که هرجوری به صورت شما بیایدعمل می کنم بنده هم مثل تمام انسانها سلیقه خاص خود را دارم بعد ازمدتی متوجه شدم که بینی همه مراجعه کنندگان شبیه هم شده است. مشاهده کردم که عده ایی ازمراجعه کنندگان راضی وعده ایی ناراضی هستند درواقع مراجعه کنندگانی که هیچ عیبی نداشتند باز ناراضی بودند.
برای درک بهترباید توضیح دهم جراحی نیزمانندهرمهارت علمی وعملی دیگرتبدیل به عادت می گردد وبعد ازمدتی جراح با یک سری تکنیکهای خاص بیشترعجین می گردد به همین دلیل اگرچندسال جراح یک سری تکنیکهای خاص رافقط بکاربرد نتیجه شبیه شدن تمام بینی ها به یکدیگراست البته این شبیه بودن به خودی خودعیبی نیست ولی جائیکه سلیقه مراجعه کننده وجراح یکی نیست باعث نارضایتی می گردد به همین خاطربعد ازمدتی ازاعمال سلیقه خود،خودداری کردم وتنها به قصدمشاوره دادن نظرمی دادم ولی انتخاب رابه عهده مراجعه کننده می گذاشتم.
بایدبگویم بینی ازنظرزیبائی شناسی المانهای مخصوص خود را دارد که هرکدام ازآنها را درمحدوده خاص می توان انجام داد مثلاقوس بینی را می توان ازصاف بودن کامل تا قوس متوسط ایجاد نمود وهمه آنها ازنطرزیبائی شناسی مورد تأیید است ولی حد آن درافراد مختلف باید با سلیقه مراجعه کننده هماهنگی داشته باشد. مثلامراجعه کنندگانی داشته ام که اصراربه فانتزی بودن بینی داشته اند بنابراین حداکثرقوس قابل قبول راباید داد ومراجعه کننده دیگربعلل شغلی وسنی برطبیعی بودن آن اصراردارد که باید بدون قوس باشد حال برای این که همه مراجعه کنندگان را راضی کرد، هرکدام ازمراجعه کنندگان برداشت خاص خود را دارند ومهمترین مشکل این است که جراح دیگرنمی تواند فقط ازیک سری تکنیکها استفاده نماید وباید به همه تکنیکها مسلط باشد که قاعدتاً باعث دردسربیشتربرای جراح می گردد به همین خاطربود که سعی کردم آلبوم عکسها رابسیارمتنوع بچینم وفقط عکسهای عالی را نگذارم وقتی شماعکسهای متنوع داشته باشیدازمراجعه کننده خواهید خواست تا نظرخود را راجع به عکسها بدون رودربایستی بدهد.آنجاست که سلیقه مراجعه کننده معلوم می گردد والبته توصیه هائی هم جراح به مراجعه کننده خواهد نمود جالب است که آنجا متوجه اختلاف سلیقه بسیارزیاد بین مراجعه کنندگان گردیدم یعنی متوجه شدم بعضی عکسها محبوب عده ایی، تعدادی هم محبوب عده ای دیگرمی شود.راجع به سلیقه شما وانتخاب مفصل درقسمت گالری تصاویرسایت وهمچنین مشاوره انتخاب حضوری درمطب صحبت خواهیم کرد.
حال شما جراح خود را با توجه به فاکتورهای رشته تخصصی محل فارغ التحصیل ومهارت انتخاب نموده اید واکنون باید وارد مشاوره با جراح منتخب شوید.
http://www.dramirsajadian.com/index....d=22&Itemid=27
شنبه 17 اسفند 1392 - 20:14
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
تشکر شده: 1 کاربر از admin به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند: davoodmo1 /
davoodmo1
آفلاینارسال‌ها : 2
عضویت: 9 /3 /1394
تشکرها : 5
پاسخ : 11 RE 1
نقل قول از admin
مراجعه کننده ایی که تصمیم به عمل جراحی زیبایی بینی گرفته است درابتدا با سؤالاتی مواجه می گردد ، مهمترین آنها این است که آیا خوب می شود؟ برای پاسخ به این سؤال باید، به جراح مراجعه کند. حال سؤال سخت تری برای مراجعه کنندگان پیش می آید؛ چگونه جراح خودرا انتخاب نمایم ؟ پروسه انتخاب جراح زیبایی بسیاراهمیت دارد وتوصیه بنده به دوستان مطابق چارت زیراست امیدوارم با مطالعه آن درتصمیم گیری به شما کمک کرده باشم .
الف – مدرک علمی مرتبط جراحی زیبائی بینی
امروزه که تبلیغات ،همه جا ازماهواره ، روزنامه ، پیک وغیره برروی سر مراجعه کننده فرومی ریزد وهمه خود را تحت عنوان جراح زیبائی بینی معرفی می کنند ،ابتدا باید نوع مدرک علمی جراح را تعیین کرد.
( چهارگروه امروزه عملهای جراحی زیبائی بینی را انجام می دهند .)
1) فوق تخصص جراحی ترمیمی وپلاستیک ؛ این پزشکان ، جراحان عمومی بوده که برای 2 تا 3 سال دوره های تکمیلی جهت جراحیهای زیبائی وترمیمی کل بدن را بطور علمی وعملی فرا می گیرند.
2) جراحان گوش و حلق و بینی ؛ تمرکز این گروه برروی بینی وسروگردن بوده وجراحیهای زیبائی ودرمانی بینی وسینوس رابطورعلمی وعملی فرا می گیرند.
3) جراحان فک وصورت؛ این گروه فارغ التحصیلان دندانپزشک ، دوره تکمیلی جراحی فک وصورت را فرا گرفته اند.
4)جراحان عمومی ؛ این گروه بصورت آکادمیک جراحی زیبائی فرا نگرفته اند، بلکه تجربی این اعمال را یاد گرفته اند واغلب بدون ذکر فوق تخصص باعنوان جراح زیبائی وپلاستیک در تبلیغات ،خود را معرفی می کنند.
درمیان 4 گروه فوق ،2 گروه اول بیشترین ارتباط با جراحیهای زیبائی بینی رادارند وهرکدام ازرشته ها نقاط ضعف وقوت خودراداردکه بعلت مجادله زیاد دراین زمینه بنده هیچ گونه اظهار نظری راجع به آن نمی کنم .
ب) محل فارغ التحصیل شدگان بسیار مهم است که مراجعه کننده دانشگاه فارغ التحصیلی جراحان خود را درزمان انتخاب جراح مدنظرقراردهد.
با گسترش دانشگاهها وتحصیلات تکمیلی مطمئناً دانشگاههای درجه یک ومخصوصاً پایتخت ازکیفیت علمی وعملی بیشتری برخوردارند.حتماً توجه داشته باشید بدون اغراق، پزشکی ایران بعد ازپزشکی آمریکا یکی ازپیشرفته ترین طبهای دنیا را دارد. حتی ازکشورهای غربی نیزبه اذعان همگان بهتراست. درسالهای اخیرکه تحصیلات تکمیلی درکشورهای همسایه واروپایی شرقی وحتی غربی رایج شده است ،بدون اغراق دانشگاههای تهران برتریهای بسیارزیادی برآنان دارند.
ج) مهارت جراح
وقتی جراح رابا تخصص مربوطه وبا اعتباردانشگاهی انتخاب کردیم ،کارسختترتازه شروع می شود .تحصیلات آکادمیک ازبهترین دانشگاهها هم ضامن این نیست که جراح فوق با مهارت مناسب باشد .درواقع بندهای الف وب شرطهای لازم است ولی شرط کافی نیست. درکشورما که هنگام گزینش دانشجو،به مهارت های عملی افراد، توجه کمی شده باعث می شود جراحانی با سوادعلمی بالاولی مهارت وهنرجراحی پائین ترنیزفارغ التحصیل شوند حال چگونه به این اطلاعات دست پیدا کنیم ؟!
معمولاًمراجعه کنندگان یا ازطریق تبلیغات یا ازطریق آشنایان دیگربا جراح آشنا می گردند.معمولاً اشخاصی که باتبلیغات به مطب مراجعه می کنند، درصد کمی ازمراجعه کنندگان هستند وازنظرجراح سخت ترین مراجعه کنندگان می باشند. چرا که این مراجعه کنندگان باسوء ظن وشک مراجعه می کنند وبه همین خاطرتحمل بسیارکمی دارند، واین مراجعه کنندگان دردسرسازترین افرادهستند.
امروزه باشیوع بالای عمل زیبایی بینی اکثریت مراجعه کنندگان با دیدن مراجعه کنندگان دیگر،جراح خود را انتخاب می نمایند ومعمولاً این مراجعه کنندگان بعد ازانتخاب جراح اطمینان مناسبی رابه جراح دارند که باعث ایجاد یک رابطه مناسب بین پزشک ومراجعه کننده می گردد برای تعیین مهارت جراح واقعاً ازطریق تبلیغات نمی توان مهارت وهنرجراح راتعیین نمود ولی بهترین راه، دیدن سایرمراجعه کنندگان عمل کرده می باشد.
برای کمک به شما باید نکاتی را ذکرنمایم.
اولین نکته این است که واقع بین باشید. درتمام کتب علمی پلاستیک 10% احتمال روتوش (عمل جراحی دوم که محدودتراست) ذکرمی شود. یعنی درپیشرفته ترین مراکزدنیاهم ازهر100مراجعه کننده 5 تا10 نفراحتمال روتوش دارند؛ بنابراین اگرجراح هرقدرهم مشهوربگوید که روتوش ندارم به صداقت جراح شک نمائید وبرعکس اگرتعداد روتوشهای جراح بیشتراز15%باشد بازهم به مهارت جراح شک کنید.حال که بحث آمارپیش می آید متوجه می شوید که اگرفقط یک بینی رادیدید وازآن خوشتان آمد یا برعکس روزی به مطب همکارمراجعه نمودید یک بینی نیازبه روتوش دیدیدهیچ کدام ازنظر آماری نمی تواند کمک کننده باشدپس تعداد ودرصدهای گفته شده بالا اهمیت دارد.
نکته بعدی تعیین مهارت جراح ؛بسته به شکل بینی مراجعه کننده،قبل ازعمل هم دارد. به این صورت که یک قانون کلی درعمل جراحی بینی وجود دارد که آویزه گوشتان قراردهید((هرچقدربینی مشکلات کمتری داشته باشد نتیجه ،عالی تروهرچقدربینی مشکلات بیشتری داشته باشد، نتیجه ضعیف تراست)) این که چه مشکلاتی بدتراست را درقسمت آنالیزتصاویرومشاوره حضوری خدمتتان عرض می کنم .
به وفوردیده ام بینی بسیارمشکل دار،که عمل عالی برای آن انجام شده است وبینی دیگرکه اشکالات کمی داشته است ودرمقایسه وقتی مراجعه کننده دراتاق انتظاربرای مشاوره می نشیند مراجعه کننده بامشکل کمتررا به مراتب بیشترمی پسندد .هرچندکه ازنظرجراح،مراجعه کننده اولی به مراتب بهترازدومی است. مثال بزنم اگرنمره اولی قبل ازعمل را ازصفرتا صد، برابر20یا30 بدهم بعد ازعمل به 75 تا 80 افزایش یافته است ولی دومی که قبل ازعمل70-60 بوده است بعد ازعمل 95 می گردد؛مشهوداست که اولی سود بسیاربیشتری برده است ولی مراجعه کننده فقط فرم نهائی را می بیند وقضاوت می کند. به همین خاطراست که بسیاری ازجراحان ،موارد سخت راقبول نمی کنند چرا که می دانند درنهایت نمره بالای 80 بسیاربعید است وعلی رغم زحمات بسیار،بیشترسوء تبلیغ هم می آورد.البته بنده چنین اعتقادی ندارم وهمیشه صداقت را بهترین سیاست می دانم .
مسئله بعد درتعیین مهارت جراح، سلیقه جراح است .بسیاری ازاوقات دیده ایدکه بینی های بعدازعمل ،که هیچ اشکالی ندارد،ولی شما نمی پسندید. بسیاری ازمواردعکسهایی را که به مراجعه کنندگان نشان می دهم ،یک عکس توسط عده ایی بسیارپسندیده می شود ولی همان عکس درنظرمراجعه کنندگان دیگرموردپسند نمی باشد درواقع سلیقه مراجعه کننده وجراح بایدهم پوشانی داشته باشد.
دراینجابایدتوضیح راجع به سلیقه جراح بدهم . درابتدای شروع به کار،وقتی بینی مراجعه کنندگان راجراحی کردم همانند دیکتاتورها می گفتم که هرجوری به صورت شما بیایدعمل می کنم بنده هم مثل تمام انسانها سلیقه خاص خود را دارم بعد ازمدتی متوجه شدم که بینی همه مراجعه کنندگان شبیه هم شده است. مشاهده کردم که عده ایی ازمراجعه کنندگان راضی وعده ایی ناراضی هستند درواقع مراجعه کنندگانی که هیچ عیبی نداشتند باز ناراضی بودند.
برای درک بهترباید توضیح دهم جراحی نیزمانندهرمهارت علمی وعملی دیگرتبدیل به عادت می گردد وبعد ازمدتی جراح با یک سری تکنیکهای خاص بیشترعجین می گردد به همین دلیل اگرچندسال جراح یک سری تکنیکهای خاص رافقط بکاربرد نتیجه شبیه شدن تمام بینی ها به یکدیگراست البته این شبیه بودن به خودی خودعیبی نیست ولی جائیکه سلیقه مراجعه کننده وجراح یکی نیست باعث نارضایتی می گردد به همین خاطربعد ازمدتی ازاعمال سلیقه خود،خودداری کردم وتنها به قصدمشاوره دادن نظرمی دادم ولی انتخاب رابه عهده مراجعه کننده می گذاشتم.
بایدبگویم بینی ازنظرزیبائی شناسی المانهای مخصوص خود را دارد که هرکدام ازآنها را درمحدوده خاص می توان انجام داد مثلاقوس بینی را می توان ازصاف بودن کامل تا قوس متوسط ایجاد نمود وهمه آنها ازنطرزیبائی شناسی مورد تأیید است ولی حد آن درافراد مختلف باید با سلیقه مراجعه کننده هماهنگی داشته باشد. مثلامراجعه کنندگانی داشته ام که اصراربه فانتزی بودن بینی داشته اند بنابراین حداکثرقوس قابل قبول راباید داد ومراجعه کننده دیگربعلل شغلی وسنی برطبیعی بودن آن اصراردارد که باید بدون قوس باشد حال برای این که همه مراجعه کنندگان را راضی کرد، هرکدام ازمراجعه کنندگان برداشت خاص خود را دارند ومهمترین مشکل این است که جراح دیگرنمی تواند فقط ازیک سری تکنیکها استفاده نماید وباید به همه تکنیکها مسلط باشد که قاعدتاً باعث دردسربیشتربرای جراح می گردد به همین خاطربود که سعی کردم آلبوم عکسها رابسیارمتنوع بچینم وفقط عکسهای عالی را نگذارم وقتی شماعکسهای متنوع داشته باشیدازمراجعه کننده خواهید خواست تا نظرخود را راجع به عکسها بدون رودربایستی بدهد.آنجاست که سلیقه مراجعه کننده معلوم می گردد والبته توصیه هائی هم جراح به مراجعه کننده خواهد نمود جالب است که آنجا متوجه اختلاف سلیقه بسیارزیاد بین مراجعه کنندگان گردیدم یعنی متوجه شدم بعضی عکسها محبوب عده ایی، تعدادی هم محبوب عده ای دیگرمی شود.راجع به سلیقه شما وانتخاب مفصل درقسمت گالری تصاویرسایت وهمچنین مشاوره انتخاب حضوری درمطب صحبت خواهیم کرد.
حال شما جراح خود را با توجه به فاکتورهای رشته تخصصی محل فارغ التحصیل ومهارت انتخاب نموده اید واکنون باید وارد مشاوره با جراح منتخب شوید.

مراجعه کننده ایی که تصمیم به عمل جراحی بینی گرفته است درابتدا با سؤالاتی مواجه می گردد ، مهمترین آنها این است که آیا خوب می شود؟ برای پاسخ به این سؤال باید، به جراح مراجعه کند. حال سؤال سخت تری برای مراجعه کنندگان پیش می آید؛ چگونه جراح خودرا انتخاب نمایم ؟ پروسه انتخاب جراح زیبایی بسیاراهمیت دارد وتوصیه بنده به دوستان مطابق چارت زیراست امیدوارم با مطالعه آن درتصمیم گیری به شما کمک کرده باشم .
الف – مدرک علمی مرتبط جراحی زیبائی بینی
امروزه که تبلیغات ،همه جا ازماهواره ، روزنامه ، پیک وغیره برروی سر مراجعه کننده فرومی ریزد وهمه خود را تحت عنوان جراح زیبائی بینی معرفی می کنند ،ابتدا باید نوع مدرک علمی جراح را تعیین کرد.
( چهارگروه امروزه عملهای جراحی زیبائی بینی را انجام می دهند .)
1) فوق تخصص جراحی ترمیمی وپلاستیک ؛ این پزشکان ، جراحان عمومی بوده که برای 2 تا 3 سال دوره های تکمیلی جهت جراحیهای زیبائی وترمیمی کل بدن را بطور علمی وعملی فرا می گیرند.
2) جراحان گوش ، حلق وبینی ؛ تمرکز این گروه برروی بینی وسروگردن بوده وجراحیهای زیبائی ودرمانی بینی وسینوس رابطورعلمی وعملی فرا می گیرند.
3) جراحان فک وصورت؛ این گروه فارغ التحصیلان دندانپزشک ، دوره تکمیلی جراحی فک وصورت را فرا گرفته اند.
4)جراحان عمومی ؛ این گروه بصورت آکادمیک جراحی زیبائی فرا نگرفته اند، بلکه تجربی این اعمال را یاد گرفته اند واغلب بدون ذکر فوق تخصص باعنوان جراح زیبائی وپلاستیک در تبلیغات ،خود را معرفی می کنند.
درمیان 4 گروه فوق ،2 گروه اول بیشترین ارتباط با جراحیهای زیبائی بینی رادارند وهرکدام ازرشته ها نقاط ضعف وقوت خودراداردکه بعلت مجادله زیاد دراین زمینه بنده هیچ گونه اظهار نظری راجع به آن نمی کنم .
ب) محل فارغ التحصیل شدگان بسیار مهم است که مراجعه کننده دانشگاه فارغ التحصیلی جراحان خود را درزمان انتخاب جراح مدنظرقراردهد.
با گسترش دانشگاهها وتحصیلات تکمیلی مطمئناً دانشگاههای درجه یک ومخصوصاً پایتخت ازکیفیت علمی وعملی بیشتری برخوردارند.حتماً توجه داشته باشید بدون اغراق، پزشکی ایران بعد ازپزشکی آمریکا یکی ازپیشرفته ترین طبهای دنیا را دارد. حتی ازکشورهای غربی نیزبه اذعان همگان بهتراست. درسالهای اخیرکه تحصیلات تکمیلی درکشورهای همسایه واروپایی شرقی وحتی غربی رایج شده است ،بدون اغراق دانشگاههای تهران برتریهای بسیارزیادی برآنان دارند.
ج) مهارت جراح
وقتی جراح رابا تخصص مربوطه وبا اعتباردانشگاهی انتخاب کردیم ،کارسختترتازه شروع می شود .تحصیلات آکادمیک ازبهترین دانشگاهها هم ضامن این نیست که جراح فوق با مهارت مناسب باشد .درواقع بندهای الف وب شرطهای لازم است ولی شرط کافی نیست. درکشورما که هنگام گزینش دانشجو،به مهارت های عملی افراد، توجه کمی شده باعث می شود جراحانی با سوادعلمی بالاولی مهارت وهنرجراحی پائین ترنیزفارغ التحصیل شوند حال چگونه به این اطلاعات دست پیدا کنیم ؟!
معمولاًمراجعه کنندگان یا ازطریق تبلیغات یا ازطریق آشنایان دیگربا جراح آشنا می گردند.معمولاً اشخاصی که باتبلیغات به مطب مراجعه می کنند، درصد کمی ازمراجعه کنندگان هستند وازنظرجراح سخت ترین مراجعه کنندگان می باشند. چرا که این مراجعه کنندگان باسوء ظن وشک مراجعه می کنند وبه همین خاطرتحمل بسیارکمی دارند، واین مراجعه کنندگان دردسرسازترین افرادهستند.
امروزه باشیوع بالای جراحی زیبائی بینی اکثریت مراجعه کنندگان با دیدن مراجعه کنندگان دیگر،جراح خود را انتخاب می نمایند ومعمولاً این مراجعه کنندگان بعد ازانتخاب جراح اطمینان مناسبی رابه جراح دارند که باعث ایجاد یک رابطه مناسب بین پزشک ومراجعه کننده می گردد برای تعیین مهارت جراح واقعاً ازطریق تبلیغات نمی توان مهارت وهنرجراح راتعیین نمود ولی بهترین راه، دیدن سایرمراجعه کنندگان عمل کرده می باشد.
برای کمک به شما باید نکاتی را ذکرنمایم.
اولین نکته این است که واقع بین باشید. درتمام کتب علمی پلاستیک 10% احتمال روتوش (عمل جراحی دوم که محدودتراست) ذکرمی شود. یعنی درپیشرفته ترین مراکزدنیاهم ازهر100مراجعه کننده 5 تا10 نفراحتمال روتوش دارند؛ بنابراین اگرجراح هرقدرهم مشهوربگوید که روتوش ندارم به صداقت جراح شک نمائید وبرعکس اگرتعداد روتوشهای جراح بیشتراز15%باشد بازهم به مهارت جراح شک کنید.حال که بحث آمارپیش می آید متوجه می شوید که اگرفقط یک بینی رادیدید وازآن خوشتان آمد یا برعکس روزی به مطب همکارمراجعه نمودید یک بینی نیازبه روتوش دیدیدهیچ کدام ازنظر آماری نمی تواند کمک کننده باشدپس تعداد ودرصدهای گفته شده بالا اهمیت دارد.
نکته بعدی تعیین مهارت جراح ؛بسته به شکل بینی مراجعه کننده،قبل ازعمل هم دارد. به این صورت که یک قانون کلی در جراحی پلاستیک بینی وجود دارد که آویزه گوشتان قراردهید((هرچقدربینی مشکلات کمتری داشته باشد نتیجه ،عالی تروهرچقدربینی مشکلات بیشتری داشته باشد، نتیجه ضعیف تراست)) این که چه مشکلاتی بدتراست را درقسمت آنالیزتصاویرومشاوره حضوری خدمتتان عرض می کنم .
به وفوردیده ام بینی بسیارمشکل دار،که عمل عالی برای آن انجام شده است وبینی دیگرکه اشکالات کمی داشته است ودرمقایسه وقتی مراجعه کننده دراتاق انتظاربرای مشاوره می نشیند مراجعه کننده بامشکل کمتررا به مراتب بیشترمی پسندد .هرچندکه ازنظرجراح،مراجعه کننده اولی به مراتب بهترازدومی است. مثال بزنم اگرنمره اولی قبل ازعمل را ازصفرتا صد، برابر20یا30 بدهم بعد ازعمل به 75 تا 80 افزایش یافته است ولی دومی که قبل ازعمل70-60 بوده است بعد ازعمل 95 می گردد؛مشهوداست که اولی سود بسیاربیشتری برده است ولی مراجعه کننده فقط فرم نهائی را می بیند وقضاوت می کند. به همین خاطراست که بسیاری ازجراحان ،موارد سخت را قبول نمی کنند چرا که می دانند درنهایت نمره بالای 80 بسیاربعید است وعلی رغم زحمات بسیار،بیشترسوء تبلیغ هم می آورد.البته بنده چنین اعتقادی ندارم وهمیشه صداقت را بهترین سیاست می دانم .
مسئله بعد درتعیین مهارت جراح، سلیقه جراح است .بسیاری ازاوقات دیده ایدکه بینی های بعدازعمل ،که هیچ اشکالی ندارد،ولی شما نمی پسندید. بسیاری ازمواردعکسهایی را که به مراجعه کنندگان نشان می دهم ،یک عکس توسط عده ایی بسیارپسندیده می شود ولی همان عکس درنظرمراجعه کنندگان دیگرموردپسند نمی باشد درواقع سلیقه مراجعه کننده وجراح بایدهم پوشانی داشته باشد.
دراینجابایدتوضیح راجع به سلیقه جراح بدهم . درابتدای شروع به کار،وقتی بینی مراجعه کنندگان راجراحی کردم همانند دیکتاتورها می گفتم که هرجوری به صورت شما بیایدعمل می کنم بنده هم مثل تمام انسانها سلیقه خاص خود را دارم بعد ازمدتی متوجه شدم که بینی همه مراجعه کنندگان شبیه هم شده است. مشاهده کردم که عده ایی ازمراجعه کنندگان راضی وعده ایی ناراضی هستند درواقع مراجعه کنندگانی که هیچ عیبی نداشتند باز ناراضی بودند.
برای درک بهترباید توضیح دهم جراحی نیزمانندهرمهارت علمی وعملی دیگرتبدیل به عادت می گردد وبعد ازمدتی جراح با یک سری تکنیکهای خاص بیشترعجین می گردد به همین دلیل اگرچندسال جراح یک سری تکنیکهای خاص رافقط بکاربرد نتیجه شبیه شدن تمام بینی ها به یکدیگراست البته این شبیه بودن به خودی خودعیبی نیست ولی جائیکه سلیقه مراجعه کننده وجراح یکی نیست باعث نارضایتی می گردد به همین خاطربعد ازمدتی ازاعمال سلیقه خود،خودداری کردم وتنها به قصدمشاوره دادن نظرمی دادم ولی انتخاب رابه عهده مراجعه کننده می گذاشتم.
بایدبگویم بینی ازنظرزیبائی شناسی المانهای مخصوص خود را دارد که هرکدام ازآنها را درمحدوده خاص می توان انجام داد مثلاقوس بینی را می توان ازصاف بودن کامل تا قوس متوسط ایجاد نمود وهمه آنها ازنطرزیبائی شناسی مورد تأیید است ولی حد آن درافراد مختلف باید با سلیقه مراجعه کننده هماهنگی داشته باشد. مثلامراجعه کنندگانی داشته ام که اصراربه فانتزی بودن بینی داشته اند بنابراین حداکثرقوس قابل قبول راباید داد ومراجعه کننده دیگربعلل شغلی وسنی برطبیعی بودن آن اصراردارد که باید بدون قوس باشد حال برای این که همه مراجعه کنندگان را راضی کرد، هرکدام ازمراجعه کنندگان برداشت خاص خود را دارند ومهمترین مشکل این است که جراح دیگرنمی تواند فقط ازیک سری تکنیکها استفاده نماید وباید به همه تکنیکها مسلط باشد که قاعدتاً باعث دردسربیشتربرای جراح می گردد به همین خاطربود که سعی کردم آلبوم عکسها رابسیارمتنوع بچینم وفقط عکسهای عالی را نگذارم وقتی شماعکسهای متنوع داشته باشیدازمراجعه کننده خواهید خواست تا نظرخود را راجع به عکسها بدون رودربایستی بدهد.آنجاست که سلیقه مراجعه کننده معلوم می گردد والبته توصیه هائی هم جراح به مراجعه کننده خواهد نمود جالب است که آنجا متوجه اختلاف سلیقه بسیارزیاد بین مراجعه کنندگان گردیدم یعنی متوجه شدم بعضی عکسها محبوب عده ایی، تعدادی هم محبوب عده ای دیگرمی شود.راجع به سلیقه شما وانتخاب مفصل درقسمت گالری تصاویرسایت وهمچنین مشاوره انتخاب حضوری درمطب صحبت خواهیم کرد.
حال شما جراح خود را با توجه به فاکتورهای رشته تخصصی محل فارغ التحصیل ومهارت انتخاب نموده اید واکنون باید وارد مشاوره با جراح منتخب شوید.
http://www.dramirsajadian.com/index....d=22&Itemid=27ممنون از راهنمایی تون
شنبه 09 خرداد 1394 - 18:08
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
drmahmadi
آفلاینارسال‌ها : 2
عضویت: 7 /4 /1394
پاسخ : 12 RE مقالات در مورد جراحی بینی

چه سنى براى جراحى بینى مناسب است ؟ بعد از سن بلوغ اگر رشد جسمى و ذهنى فرد کامل شده باشد، انجام جراحى امکان پذیر است و بعد از آن هم محدودیت سنى خاصى وجود ندارد. جراحى به چه روشهایى صورت مى گیرد ؟ جراحى به دو روش باز “Open” و بسته “Close” انجام مى گیرد که در روش اول محل برش جراحى از زیر بینى مى باشد و در نوع بسته برش هاى جراحى از داخل بینى انجام مى گیرد. انتخاب هر کدام از این روش ها بستگى به شکل بینى و تجربه جراح براى استفاده از آن ها دارد. در هر یک از این روش ها، اثر برش جراحى روى پوست باقى نمى ماند. چه مدت بعد از عمل ، بینى شکل طبیعى پیدا مى کند؟ یک ماه بعد از عمل حدوداً 80 درصد تورم بینى از بین مى رود ولى زمان مناسب براى ارزیابى بینى 6 ماه تا یک سال بعد از عمل جراحى مى باشد. آیا انجام جراحى هاى دیگر بینى در حین عمل رینوپلاستى امکان پذیر است ؟ اگر بیمار مشکل انحراف بینى ، پولیپ هاى کوچک ، بزرگى شاخک هاى تحتانى و میانى و بعضى از مشکلات خفیف سینوسى داشته باشد در حین عمل رینوپلاستى مى توان آنها را هما صلاح نمود. چه مراقبت هایى بعد از عمل رینوپلاستى باید انجام شود ؟ 1- در 24 تا 48 ساعت اول بعد از عمل استفاده از کیسه یخ اطراف بینى براى کاهش تورم و کبودی الزامی است. 2- شستشوى داخلى بینى با سرم نمکى از چند ساعت بعد از عمل به مدت سه هفته 3- خوددارى از زور زدن و فین کردن در چند هفته اول بعد از جراحى. 4- خوابیدن بصورت نیمه نشسته با زاویه 30 درجه در چند هفته اول براى جلوگیرى از تورم. 5- خوددارى از ورزش هاى سنگین و فعالیت بدنى شدید تا دو ماه بعد از جراحى 6- خوددارى از خوردن غذاهایى که نیاز به جویدن طولانى دارد در هفته هاى اول جراحى. 7- استحمام بطریقى که سر و تنه جداگانه شستشو شود و پانسمان روى بینى خیس نشود ، بلامانع مى باشد. 8- خوردن آناناس تازه و آب کرفس در کاهش تورم و کبودى موثر است. 9- در چند روز اول غذاهاى نرم استفاده شود. 10- در طى روزهاى اول بعد از جراحى باید از هرگونه ضربه به بینى پرهیز شود. 11- در هفته هاى اول بعد از جراحى ، بینى نباید در معرض نور آفتاب قرار گیرد چرا که باعث تورم بینى خواهد شد. 12- مسافرت ، یک هفته بعد از عمل بلامانع است. عوارض جراحى رینوپلاستى چیست ؟ عوارض جراحى به دو دسته کوتاه مدت و دراز مدت تقسیم مى شود: عوارض کوتاه مدت: شامل خونریزى ، تورم و کبودى شدید ، عفونت داخل بینى ، تجمع خون داخل تیغه وسطى بینى ، عفونت پوست بینى بصورت جوش هاى چرکى. عوارض بلند مدت: بصورت سوراخ شدن تیغه وسطى بینى ، فرورفتگى یا برجستگى قسمت هاى غضروفى یا استخوانى ، افتادگى نوک بینى ، انسداد راه تنفس ، انحراف قسمت خارجى بینى. اگر این عمل با دقت و حوصله کافى و توجه خاص به اصول آناتومیک و فیزیولوژیک بینى توسط پزشک متخصصى که تجربه کافى ، مهارت لازم و ذوق هنرى و نگاه هنرمندانه داشته باشد ؛ انجام گیرد قطعاً رضایت خاطر بیمار تامین شده و هیچکدام از عوارض فوق ، پدیدار نخواهند شد. اعمال جراحى و روش هایى که براى جوانسازى صورت و بهبود تناسب اجزاى صورت انجام مى گیرند * در بیمارانى که استخوان چانه کوچک ، کوتاه و به سمت عقب باشد و یا اینکه طول استخوان چانه بلند و یا بیش از اندازه جلو باشد ، به دو طریق جراحى استخوان چانه (Genioplasty) و یا استفاده از پروتز چانه ، قابل اصلاح مى باشند. *بیمارانى که رشد استخوان فک بالا و گونه هایشان کافى نباشد ، با استفاده از پروتز ثابت گونه قابل اصلاح مى باشند که در اینگونه موارد با برشى که در ناحیه زیر لب فوقانى داده مى شود ، مى توان پروتز مناسب را در محل گونه جا گذارى نمود. بیمارانى که لب هاى باریک همراه با خط لب نازک دارند با استفاده از پروتزهاى دائمى لب و یا تزریق ژل ، قابل ترمیم و بزرگ شدن مى باشند ( با بى حسى موضعى از گوشه لب). بیمارانى که افتادگى پلک بالا و پایین دارند از طریق جراحى و برداشتن پوست اضافى اطراف پلک ، قابل اصلاح مى باشند. *براى بر طرف کردن چین هاى صورت در نواحى پیشانى ، خط اخم ، اطراف چشم ها ، مى توان از داروى بوتاکس Botox استفاده کرد. میزان ماندگارى این ماده در افراد مختلف متفاوت بوده و بین 3 تا 6 ماه مى باشد. * براى بر طرف کردن چین هاى عمیق نواحى صورت از مواد پرکننده یا Filler که بصورت ژل بوده و از جنس اسید هیالورونیک مى باشد ، مى توان استفاده کرد. این نوع ژل فاقد هرگونه عارضه بوده چرا که جنس آن از خود بدن بوده و بین 6 ماه تا یک سال جذب بدن مى شود. البته از موادى که ماندگارى بیشترى هم دارند مى توان استفاده کرد اما در اینگونه موارد شانس بروز عوارض افزایش مى یابد. *یکى از راه هایى که براى جوانسازى صورت مورد استفاده قرار مى گیرد ، استفاده از چربى هاى خود فرد مى باشد که از ناحیه شکم و ران ها برداشته شده و در قسمت هاى مختلف صورت ، تزریق مى گردد. * از لیزهاى مختلف و دستگاه رادیو فرکونسى RF هم میتوان براى جوانسازى و پیشگیرى از افتادگى پوست صورت استفاده کرد. منابع :سایت دکتر مهدی احمدی http://drmahmadi.com
یکشنبه 07 تیر 1394 - 20:19
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
royalsurgery
آفلاینارسال‌ها : 54
عضویت: 27 /3 /1396
پاسخ : 13 RE مقالات در مورد جراحی بینی
برای دریافت اطلاعات بیشتر وارد لینک زیر شویدتصویر: /weblog/file/forum/smiles/6.gif

عمل بینی ارزان
یکشنبه 26 آذر 1396 - 08:49
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :