close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه

بینی های گوشتی

بینی های گوشتی

جراحي زيبايي بيني,دکتر امير سجاديان

ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
ابزاروب دات ای ار مرجع قالب و ابزار وبمستران
خوش آمدید - امروز : جمعه 25 آبان 1397
جراحی بینی
تبلیغات در سایت
۲
جراحی بینی
جراحی بینی
جراحی بینی
۱
basn

بینی های گوشتی,دکتر شاهین فتح سامی,دکتر حاتمی دکتر رامین زجاجی دکتر مسعود راستکاری دکتر رضا ساریخانی دکتر سید امیر سجادیان دکتر میر محمد مجلسی دکتر یعقوب افشار دکتر ابوالفضل صالح راد دکتر پوریا افلاکی دکتر شیرازی دکتر حامد عباسی دکتر محمد علی بیات شهبازی دکتر محمد حسن عامری دکتر محمد رضا بیگدلی دکتر هومن فرهنگ مجد دکتر حسین تقوی دکتر مسعود صحرائیان دکتر محمد باقر فتاحی دکتر بهزاد فرخی دکتر مجید عبدل زاده دکتر مهرداد نادریان دکتر علی منافی دکتر نبی اله شریعتی دکتر ابراهیم رزم پا دکتر عبدالجلیل کلانتر هرمزی دکتر محسن نراقی دکتر امید ابراهیمی دکتر مهدی راستی دکتر شاهین روشن میلانی دکتر مهرداد آرمان پور دکتر افشین باقری دکتر مسعود انظاری دکتر شاهین فتح سامی دکتر علیرضا جعفری دکتر شهریار لقمانی دکتر علی عطایی دکتر جوادی پروانه دکتر حمیدرضا حسنانی دکتر شهریار یحیوی دکتر ابیانه دکتر رجب شیروانی دکتر شیرازی دکتر زمانی دکتر شادابی دکتر قیصری دکتر رضا وقردوست دکتر بیگدلی,

بینی های گوشتی

 


نتیجه عمل بینی در دست ماهرترین جراح هم به دو فاکتور اصلی بستگی دارد1)جنس پوست بیمار از نظر انعطاف پذیری و ضخامت و میزان الاستیسیته(کشسانی) 2) میزان زیبایی بقیه صورت. در مورد جنس پوست مثالی که خیلی کمک کننده است ومن معمولا برای بیمارانم بکار می برم تفاوت یک توپ چرمی و یک بادکنک است. بادکنک به علت خاصیت الاستیکی که دارد با کم کردن باد آن به خوبی کاهش حجم می دهد بدون اینکه از فرم بیفتد درحالیکه یک توپ چرمی با کم کردن باد میزان کمی کاهش حجم میدهد و کاهش حجم بیش از حد معینی موجب دفرمه شدن آن می شود.

البته هیچ پوستی نه مثل توپ چرمی کم الاستیسیته است و نه مثل بادکنک دارای الاستیسیته خیلی بالاست ولی این مثال کمک می کند که بیماران درک کنند که چرا واکنش دو پوست متفاوت با هم فرق می کند. بینی از سه لایه عمده تشکیل می شود1) پوست کلا و عضلات چسبیده به زیر آن2) ساختمان یا اسکلت استخوانی –غضروفی بینی که در بالا بیشتر از استخوان و در پایین بیشتر از غضروف تشکیل شده است.3) پوشش داخلی بینی یا مخاط که بینی را از داخل پوشش داده است.

 

در عمل جراحی رینوپلاستی پوست به همراه لایه عضلانی چسبیده به آن از روی لایه غضروفی و استخوانی بلند شده و تغییرات در روی غضروف ها و استخوان ها داده می شود در برخی نقاط کاهش و گاهی افزایش و بیشتر از همه تغییر فرم در غضروف ها و استخوان ها داده می شود در روی لایه پوست و عضله تقریبا کار خاصی انجام نمی شود و این لایه بر حسب میزان الاستیسیته خود به تغییر انجام شده در استخوان ها و غضروف ها واکنش نشان می دهد و روی لایه غضروفی استخوانی می خوابد و به مرور فرم دلخواه را می گیرد در اینجا میزان الاستیسیته پوست است که تعیین می کند که به چه میزان جراحی می تواند موثر باشد. پوست شدیدا غیر الاستیک یا اصطلاحا بینی گوشتی به کاهش حجم کمتر پاسخ می دهد ولی به تغییر فرم نسبتا خوب و به افزایش حجم نیز به خوبی پاسخ می دهد. بنابراین یک جراح خوب در بینی های گوشتی هم در صورتی که قرار به کاهش حجم زیادی نباشد می تواند نتیجه های بسیار خوبی بگیرد.

 

با وجود این یک پوست خوب و انعطاف پذیر و جوان با خاصیت الاستیک خوب ( یا اصطلاحا بینی استخوانی) قدرت مانور زیادی برای تغییرات مختلف به یک جراح خوب می دهد. هر چند یک جراح کم تجربه هم در بینی های استخوانی می تواند نتایج متوسطی بگیرد ولی جراحی بینی گوشتی حتما به یک جراح دقیق و کار کشته نیازمند است با این همه حتی در دست های یک جراح خوب هم یک بینی با پوست خوب(استخوانی) نتیجه بهتری نسبت به یک بینی با پوست بد( گوشتی) کسب می کند.

 

عامل دومی که در نتیجه عمل تاثیر گذار است میزان زیبایی بقیه صورت است در یک چهره زیبا حتی یک نتیجه متوسط در عمل بینی راضی کننده خواهد بود در حالی که فردی که بقیه چهره اش نازیباست بعد از عمل بینی نسبت به کوچکترین جزییات بینی حساس خواهد بود در فردی که چانه کوچک و یا گونه های گودی دارد و یا پشت لب بلند و قرمزی لب باریکی دارد بینی جلو آمده و بیرون زده(پروجکت) نشان می دهد که ممکن است حتی با یک بینی خوب هم ( در صورت عدم اصلاح بقیه اشکالات صورت) بینی تا حدی بیرون زده نشان دهد. بدین معنی که کوچک بودن سایر اعضای صورت می تواند باعث شود که بینی خود را بزرگ تر نشان دهد و گاهی ممکن است اصلاح چانه و گونه و حتی لب ها به طور غیر مستقیم باعث شوند که بینی کوچک تر و زیباتر به نظر برسد.

 

 

 

منظور از بینی گوشتی و استخوانی چیست؟

 

همانطور که قبلا هم توضیح دادیم بینی از سه لایه اصلی تشکیل شده است 1) لایه پوشاننده خارجی که از پوست و لایه عضلانی ظریف چسبیده به سطح زیرین آن تشکیل شده است. 2) اسکلت استخوانی غضروفی3) لایه پوشاننده داخلی که بیشتر از مخاط و مختصری هم از پوست تشکیل شده است.

 

لایه اسکلتی در بالا از استخوان تشکیل شده و در پایین به غضروف های ظریف تر نوک بینی ختم می شود. در قسمت هایی از پایین بینی از جمله در قسمت زیادی از محدوده سوراخ ها و پره های بینی اصلا غضروفی وجود ندارد و صرفا از پوست تشکیل شده است هر چه از بالا به پایین می آییم نقش پوست در شکل دادن به بینی بیشتر می شود و پوست بسته به کیفیتش نسبت به این تغییرات واکنش نشان می دهد و هرچه  جنس پوست بهتر و ظریف تر و انعطاف پذیر تر باشد دامنه تغییرات بیشتری را تحمل می کندو دست جراح را برای ایجاد تغییر در استخوان ها و غضروف ها بازتر می گذارد این موضوع بیشتر در قسمت های پایین تر بینی و نوک بینی صادق است که به علت فرم پیچیده پوستی آن وابستگی بیشتری به انعطاف پذیری پوست برای تحمل تغییرات غضروفی زیرین آن دارد. منظور از بینی گوشتی بینی است که پوست آن در نواحی پایین تر یعنی نوک و پره بدتر باشد و منظور از بینی استخوانی بینی دارای کیفیت بهتر پوست در نواحی مذکور می باشد برخلاف تصور اکثر بیماران که گمان می کنند منظور از بینی استخوانی وجود قوز بینی است داشتن قوز بینی و اصلاح آن جزو ساده ترین قسمت های عمل رینوپلاستی  است گرچه تاثیر آن خیلی بازر است ولیکن هنر یک جراح خوب در ایجاد یک نوک بینی زیبا خود را نشان می دهد که این موضوع گرچه به مهارت جراح بستگی دارد ولیکن کیفیت پوست قسمت های پایین بینی و نوک آن عامل مهمی در کسب نتایج بهتر می باشد و بدون توجه به وجود یا عدم وجود قوز هرچه این کیفیت پوستی بدتر باشد بینی گوشتی تر خواهد بود یعنی ممکن است یک بینی علاوه بر داشتن قوز بزرگ کیفیت پوستی بدی در نوک بینی داشته باشد و ما آن را گوشتی به حساب آوریم و بر عکس بینی قوز بزرگی نداشته باشد و پوست خوب نوک بینی آن را در رده بینی های استخوانی قرار دهد در صورت مناسب بودن کیفیت پوست نوک بینی اصلاح نوک آن در دست یک جراح خوب نتیجه عالی تری می دهد و این نوع بینی را استخوانی می گوییم چه قوز بزرگی داشته باشد چه نه.

 

به عبارتی هرچقدر اشکالات بینی بیشتر مربوط به پوست آن باشد بینی گوشتی تر است و هر چقدر اشکالات کمتر مربوط به پوست و بیشتر مربوط به لایه غضروفی استخوانی باشد بینی غیر گوشتی تر و استخوانی تر خوانده می شود.

 

یک جراح خوب می تواند تقریبا تمام اشکالات غضروفی و استخوانی را برطرف کند. آنچه باعث تفاوت بین نتیجه عمل جراحی دو بیمار مختلف توسط یک جراح می گردد معمولا ناشی از کیفیت متفاوت پوست دو بیمار و نیز تفاوت خصوصیات بقیه صورت آنهاست که می تواند در جلوه نمودن نتیجه کار تاثیر به سزایی داشته باشد.

برچسب ها : , , ,

نوشتن دیدگاه

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تمام حقوق ترجمه قالب برای رینوپلاستی اینفو محفوظ است.
Copyright 2016